| Dizzydizz a întrebat:

Ati suferit mult din dragoste? Daca da, cum ati trecut peste? V-a fost usor?
Mai simtit ceva pentru acea pers?

Răspuns Câştigător
| Octavutzu a răspuns:

Ar minti cel care zice ca nu. Eu personal am incercat sa imi ocup timpul cu o alta fata in primul rand apoi am incercat pe cat posibil sa evit locurile unde ne intanleam chiar si pe ea asta ca sa nu imi trezeasca amintiri...Ca a fost usor asta nu pot sa zic finca au trecut cred ca 6 ani si sti ce si acum cand o vad pe strada parca se aprinde o scanteie de foc in inima mea... Eu imi pun tot timpul intreebarea "De ce trebuie sa suferim?" si "Daca tot vedem ca nu merce de ce mai continuam?" si multe alte intrebari chiar foarte multe la care foarte putine persoane ii gasesc singuri raspunsul. Daca mai simt ceva pentru acea persoana sincer hmm tot timpul am simtit si nu stiu cat o sa mai simt si de acum incolo caci cand o vad imi rascoleste toate clipele frumoase petrecute impreunasad. Cand suferi din iubire e aceiasi chestie ca si cand suferi de o boala incurabila care iti mananca inima si gandurile treptat dar sigur. bafta.

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Am plans ca nebuna vreo cateva luni de zile si abia dupa vreun an amintirea lui s-a mai sters; era prima mea dragoste, fulgeratoare!

Acum iubesc din nou si pot sa spun ca atunci cand il vad pe 'fostul' ma doare la basca de el, desi i-as da 2 palme pentru cat m-a facut sa sufarstraight face

Ce sa zic, cu timpul treci peste si speri la o noua iubire, mai matura, sincera, impartasita!

Nu regret totusi ca s-a intamplat, caci acea intamplare m-a facut sa ma maturizez mult si sa simt ce inseamna dragostea. happy

| Bacemi a răspuns:

Am avut mai multe relatii si mi-as fi dorit si multe altele. Din pacate au fost si momente in care mi-a fost mai greu. Dar poti trece peste orice. Important este sa intelegi cum sta cu adevarat situatia. Trebuie sa fii sincer cu tine si sa nu inventezi mereu scuze. O parte din vina mereu este si a noastra indiferent ca o relatie nu merge deoarece partenerul cauta altceva. Orice fata pe care am iubit-o candva ramane undeva acolo in inima.

| Vizitiul a răspuns:

Nu exacerbat de mult, dar cat sa simt ca viata nu-i chiar roz, da. Odata cu trecerea timpului am depasit momentul, nu mi-a fost usor, dar nici imposibil. Daca se vrea, se reuseste, daca nu se reuseste inseamna ca nu s-a dorit satisfacator de mult.
Nu mai simt nimic deosebit, dar o relatie de iubire esuata nu poate influenta o relatie de amicitie. Comunic cu fata si nimic mai mult.

| Rukhsandra a răspuns:

Da am suferit si cu timpul "ranile se cicatrizeaza"... la mine a inceput sa nu mai doara asawinkingsi nu mi-a fost usor dar am realizat ca numai are roat sa-l plang, ca nu se va intoarce la mine si daca se va intoarce numai am forta sa-l primesc inapoi- m-a facut sa sufar prea mult si numai vreau sa sufar ca nu sunt masochista sa-mi placa cand ma face sa sufar
si am zis gata ...chiar daca as fi sincera 100% cu mine as recunoaste ca inca mai tin la el dar numai conteaza am apasat delete...

| lays a răspuns:

4 ani! atat iti zic!
mi-am irosit 4 ani pentru un dobitoc.cu "lama-n vene". plangeam zilnic.si lui i se rupea.nu a meritat nici o lacrima.bine ca a trecutoh go on

| chrystyna a răspuns:

Suferinta asta din dtagoste e cea mai dureroasa.Cu totii am suferit la un moment dat din dragoste.Atunci poate plangeam si nu intelegeam de ce mi se intampla asta, mi se parea foarte greu sa trec peste, etc. Dar timpul le vindeca pe toate, mai ales dezamgirile in dragoste, viata te poarta prin locuri necunoscute, cu oameni necunoscuti, iar soarta te obliga sa experimentezi si sa simti gustul uneori amar al vietii. Dar asta nu pentru mult timp.Trebuie sa fim constienti ca noi avem puterea sa trecem peste toate. Iar dupa ce treci prin lucruri neplacute, realizezi dupa ca acel lucru a contribuit la maturizarea ta si te-a facut mai curajoasa.

| Andraa_3088 a răspuns:

Poti sa suferi si in timpul unei relatii serioase, in care sentimentele sunt sincere si reciproce, insa cei doi nu sunt pe aceeasi lungime de unda. am auzit si eu spunandu-se ca atunci cand iubesti, daca treci peste orgoliul tau, esti sclavul celuilalt. Cu toate astea, mi-am dat seama ca tot orgoliul este cel care imi poate strica relatia. Am suferit din cauza orgoliului meu mult prea mare, din cauza incapatanarii. din cauza ca mereu mi-am dorit mai mult. De ce sa patezi un sentiment frumos, sa strici o iubire mare? Cand inca este cu putinta omenesc sa mai faci ceva. Am ajuns amandoi la un numitor comun si inca suntem impreuna. Trecand peste o perioada mai grea, acum suntem mai deschisi, mai apropiati si avem planuri mari de viitor.

| mami a răspuns:

Un proverb spune - timpul vindeca rana-
am suferit la prima dragoste si am plans mult de tot dar am avut-o langa mine pe cea mai buna prietena a mea - mama mea- care a stiut sa imi aline suferinta

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Da am suferit enormsadoh go on Am trecut peste foarte greu, lacrimi si durere si m-am schimbat foarte mult. Chiar de prima mea iubire adevarata am fost dezamagita si pot sa spun ca am suferit enorm, nu mi-a fost usor sa trec peste, dar cu foarte multa vointa am reusit. Iar pentru persoana respectiva nu mai simt nimic, dar tot timpul o sa aiba un loc special in inimioara mea sad chiar daca m-a facut sa sufar, nu o sa il uit niciodata happy

| adry_4721 a răspuns:

Da am suferit din dragoste e foarte greu sa iti revii dar si dupa ce iti revii persoana iti ramane in imina nu o poti uita tu ai suferit din dragoste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am suferit din cauza unu bou si inca il mai iubesc cryingcrying de fapt il urasc pentru ca il iubesclaughingnu stiu daca intelegilaughingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu am suferit, dar cu ajutorul prietenilor adearati am tecut peste. Da. Eu inca mai simt pentru aceea persoana un sentiment. nu stiu cum sa iti explic... as vrea sa fim mai apropiati, nu impreuna dar as vrea o legatura mai stransa intre noi pentru ca eu inca ma simt legata de el. Iti sugerez sa vorbesti cu o prietena/un prieten foarte buna/bun, sa ii povestesti, sa te descarci. sa eviti sa te mai intalnesti cu aceea persoana o perioada. pana inveti cum sa fii in preajma acelei persoane fara sa ii sari in brate.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si n-am trecut peste asta inca ma macina durerea ba chiar nu mai vreau sa stiu de fete in viata mea nu se merita sa pui suflet ca la rau ajungi numai suferinta si durere, acum stau singur si cine stie ce va fi cand ma pensionez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehhh am iubit și eu cu toata ființa mea, o astfel de iubire nu se stinge niciodată mereu va avea un loc special. Nu cred ca am trecut peste iubirea aia, e imposibil sa îți fie indiferenta o persoana care odată a fost totul pentru tine. Ușor nu are cum sa fie, a fost și încă îmi este greu mai ales ca în curând am sa dau din nou ochii cu el. O iubire curata, o iubire pura nu se stinge niciodată, mereu o sa ai o slăbiciune pentru persoana respectiva. Poate ca flacăra nu mai arde cu atâta putere dar focul iubire nu se stinge, arde mocnit la nesfârșit.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am suferit din cauza ca am fost tradata si mintita m-a inselat cu cea mai buna prietena dar acum am cunoscut o persoana sincera si iubitoare cu care ma inteleg bine ma ubeste si il iubesc si care a luptat mult pentru mine asa ca bafta in iubire.delia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc robert si vreau sa spun am suferit farte mult numai ca am stat 8 an si acum am 24 de an si acum 6 lun m-a lasat finca am fost farte bun da nucontaza vreau sa spun cine sufara din iubire la ala nu o sa treaca nici odata pate ca da da atunci ala nu afost iubit sau iubita da vreau sa spun aatrecut 7 lun si tot parca atrecut 7 zile asa vine da eu va spun un singur lucru dragostea nu-i de jaca ca face sa distrugi viata asa ca stati mai mult cu preteni si sa ublati mult la chrfur e camai buna medicament si sa n u va ganditi la aceeasi persana va pup si bafta

| sergiu_5971 a răspuns:

Toti suferim si trecem prin asa ceva, insa timpul le rezolva pe toate. Te gandesti ca ti-a facut rau si nu te merita. Cel mai greu e prima luna.Sunt despartit de un an si inca nu mi-am revenit in totalitate.Toate cele bune si aigrija de tine, suferinta e cumplita.

| robert1978 a răspuns:

1 da si nu. 2 m-am indragostit de o persoana foarte sincera si iubitoare care m-ia aratat ce inseamna dragostea curata si ne-am casatorit. 3dupa ce am cunoscut-o pe ea foarte usor. 4 nu mai simt nimic pentru acea persoana.succes.