| RAY a întrebat:

Au fetele/femeile pretenții mai mari ca generațiile precedente sau băieți/bărbați din ziua de azi au o valoare mai scăzuta ca atunci?

14 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu,femeile au si mai putine pretentii. La cate gunoaie si prapaditi sunt acum, "pretentiile" sunt foarte restranse! Ca nu mai ai de unde alege, parca toti sunt "infectati"! De crezi ca au si mai multe pretentii....esti lud! big grin

| RAY explică (pentru Mayar):

Spune tu ce pretenti ai?

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Ai mai intrebat in nenumarate randuri ce pretentii au femeile de la barbati si ti.am tot raspuns. De cate ori tot vrei sa ma repet? raised eyebrows

| RAY explică (pentru Mayar):

Pana ma regăsesc eu in ele

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Las', mah, pana la 80 tot n.ai ce face big grin

| RAY explică (pentru Mayar):

La 80 numai pot

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vorbesti de generatiile precedente, de parca ar fi semanat cu noi.
Cei care aveau 20 de ani in 2000, trebuiau sa fie cocalari, ca sa cucereasca femei pe banda. Atunci se daduse "liber" la masini straine in Romania, decapotabile, dolari, si discoteci cu manele. Cine avea ochelari de soare, blugi largi si ideal o masina nemteasca, avea 5 fete cu el.
Aia mai fraieri, stateau pe tusa, daca n-aveau macar o Dacie cu casetofon Sony, sa duca fetele la picnic.
In generatia noastra, daca iesi in club, si ai 50-100 de lei la tine, deja te distrezi ok, si poti cuceri o fata, daca ai vrajeala in tine.
Sa ne intoarcem la cei care aveau 20 de ani, sa zicep prin '85... Erau virgini in marea majoritate, mergeau in armata unde erau munciti ca animalele, care avea o fata ca iubita, era norocos, o suna din cand in cand si in permisie se duce sa o vada, si sa o pupe.
Undeva pe la tara, prin '60, fetele de 15 ani erau date ca pe puii de pisica, sa se marite cu handralai de 25. Atunci trebuia sa impresioneze direct socrii, nu mai conta ce spune fata. Iar socrii se impresionau prin mostenire (terenuri), munca (trebuia sa aiba cal, sa stie "macar" sa ridice o casa), apoi se insurau si tineau casa in spate, in afara de muls, facut mancare, avut grija de copii si curatenie, totul era pe spatele barbatului. Si nu era vorba de dus gunoiul, la o gospodarie din vremea aia, munceai de te uscai.
Daca iti pui intrebari de ce nu reusesti sa cuceresti o fata, iti dau eu raspunsul: pentru ca alea bune au multi pretendenti, si reusesc doar cei mai buni, cu experienta, iar pe alea mai simple nu le vezi.
Cand o sa te maturizezi, si o sa-ti dai seama ce e aia partener de viata, o sa vezi ce simplu e, cand gasesti o fata 'de nasul tau', cu care te potrivesti.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu doar cu moartea ma potrivesc, cuplu vesnic si mereu valabil, ai dreptate si tu si anNe

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca fetele au acum pretentii mai mari. Inainte era o rusine sa ajungi fata batrana sau nemaritata, asa ca femeile acceptau tot ce le era oferit pentru a scapa de aceasta eventuala situatie.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Dar barbati nu crezi ca au scazut cum erau atunci?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu cred. Erau mult mai multi barbati misogini, care isi bateau femeile pe vremea respectiva.

| AnNéVidoff a răspuns:

Nu,nu au pretentii...
Daca au totul pe tava,pleaca,se plictisesc!
Daca sufera,nu le place,tot pleaca!
Daca o iubire este sa mearga,atunci nu exista pretentii!
Bucura-te cand gasesti dragostea adevarata,nu apare decat o singura data in viata...
Pretentii sunt asemenea femeii... daca ele cauta frumusete si bani,atunci asa este caracterul lor!
Fetele nu au pretentii,relatiile cu fete nu au sens,sunt degeaba,doar te bucuri de moment!
Nu sunt pretentii ale fetelor mai mari,fetele nu au avut niciodata pretentii la ceva, conteaza cum este esenta viitoarei femei, daca este o profitoare si o curva ordinara, ea o sa considere normal ce face!
Viata este obiectiva, fiecare o vede diferit...asa si cu fetele, fiecare cum le vede...

Nu conteaza daca are sau nu pretentii mari, conteaza daca indiferent de ele, te iubeste/iubeste pr cineva...

| R3dEyE a răspuns:

Fac parte din actuala generatie, dar, cred ca fetele/ femeile din ziua de azi au pretentii mai mari. Acest lucru' este pozitiv. Lumea a evoluat, mentalitatile s-au schimbat.
In trecut, casatoriile erau cam aranjate, in unele cazuri. Majoritatea femeilor nu avea prea multe criterii in ceea ce priveste barbatii. Oricare e bun, ceva de genul. In aceasta categorie intra generatia batrana a momentului.
Astazi, multe fete/femei isi aleg cu grija partenerul. Cei doi trebuie sa fie compatibili si sa poata cladi un viitor impreuna.