| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Au trecut 4 luni de cand ne-am despartit. Am fost impreuna 1 an jumate. L-am iubit...prea mult, nu pot descrie in cuvinte ce simt pentru el, eram capabila sa fac orice pentru el. El... ultimul an (2013) s-a purtat cu mine pot spune f urat..ma ignora, ma respingea mereu, imi reprosa mie tot, el niciodata nu era vinovat. Eu am fost prea posesiva, am inceput sa plang mereu pentru ca nu suportam sa vad ca ma trateaza asa, stiind ce mult m-a iubit ( si credeti-ma m-a iuit enorm, se vedea), dar s-a schimbat complet. Niciodata nu isi cere scuze cand ma supara, e f arogant. Am vrut sa mai vorbim, pentru ca tin la el, si el spune ca tine la mine, dar azi i-am trimis un mesaj in care i-am explicat ca nu mai vreau sa ii accept comportamentul si ca mai bine incheiem aici orice legatura, desi eu inca tin mult la el, dar e mai bine asa. Am scris din suflet, si el mi-a raspuns pe un ton superior ca nu ii pasa, si arunca toata vina pe mine. Imi spune mereu: Nu ma mai cauta sa imi spui cacaturi si povesti. Mereu spune ca il presez, orice spun. Eu il iubesc sincer, si daca am gresit am gresit lucruri minore, nu i-am facut rau niciodata, dar el mie de nenumarate ori, si nu recunoaste asta. Candva imi spunea ca sunt prea buna pentru el si ca nu il merit, acum parca e alt om. I-am spus ca nici nu mai vreau sa il salut, pentru ca nu merita. Eu ii vb frumos si el mereu e naspa. Nu mai suport. Mi-e atat de greu sa fiu asa, dar nu am in cotro, cred ca alta cale nu e. Ce e de facut? Va rog un sfat!

Răspuns Câştigător
| Kalla a răspuns:

Nu cred ca mai tine la tine si nici tu nu ai trebuit sa tii la el.Adica unul asa nu merita nici bunaziua.Se comporta foarte urat cu tine, uita-l.Stii sa iubesti cu adevarat si meriti pe cineva care te iubeste.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Oricat ti se pare de greu acum, ignora-l, total! Eu sunt sigur ca nu te mai iubeste, iar faptul ca il ignori e posibil sa fie singura ta sansa sa te vrea inapoi. E posibil sa ma insel si sa nu se mai intoarca niciodata la tine, dar oricum altceva nu e de facut, pentru ca daca insisti, doar te umilesti si in plus, nu ii dai sufletului tau sansa sa se vindece mai repede, indepartandu-te de el.

| neutrino a răspuns:

Dupa cum spui tu, iubirea ta este pentru el un ****. In asemenea conditii, tu mai poti intreba ce este de facut?

| AndyLavy a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci.Lasa timpul sa treaca, si in niciun caz nu mai lua legatura cu el, este clar ca nu te iubeste, si ca nu te merita, si nicio persoana nu ar trebui sa stea intr-o relatie in care nu este fericita. Iti faci rau singura.
In timp il vei uita, si vei gasi o alta persoana.
Eu am trecut printr-un lucru asemanator, care m-a distrus psihic o perioada dar timpul a treecut si mi-a vindecat ranile, asa se va intampla si cu tine.
MUUlt succes!
P.S incearca sa stai in preajma familiei prietenilor, persoanelor in care ai incredere, spune-le prin ce treci, cu siguranta te vor ajuta!

| alexa3000 a răspuns:

Chiar daca nu merita sa-i zici nici „buna" fii politicoasa! Doar atat si in rest sa nu te mai intereseze de el... degeaba suferi crede-ma pentru ca nu ai pentru cine! Stii asa a fost sa fie pentru ca trebuie sa gasesti pe altul mai bun :*:*:*