| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de o persoana care nu vrea sa iasa definitiv din viata mea? Acum spune adio si ca aici incheiem, iar peste cateva ore ma cauta din nou. Vrea mereu sa vorbeasca cu mine, se simte singur probabil. Cum sa il indepartez fara a se ajunge la lucruri urate? Chiar vreau sa o incheiem de tot.

Răspuns Câştigător
| alexxxa93 a răspuns:

Incearca sa iti faci alt program de exemplu ca sa nu mai fii cautata, sa iti schimbi nr de tel....sa te comporti cu p0ersoana k si cum ati fi doar amici, mai putina atentie....incearca sa nu mai petreceti prea mult timp unul langa celalalt.iar daca te intreaba ce este cu tine ii spui k asa a vrut acea persoana, k asta i-a fost hotararea si vrei sa i-o respecti si k crezi ca o prietenie va merge mai bine ca o relatie. funda?

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E simplu.

Îl ignori şi gata.Îşi va da seama că nu mai poate face nimic să te ţină în viaţa lui ori cât de insistent ar fi.

Te pup.

| llMalvinall a răspuns:

Pai explica-i ca nu esti ultima fata de pe pamant o sa inteleaga daca ii explici fara sa tipi sau fara sa ameninti acea persoana (spun asta pentru ca stiu cateva persoane care fac acest lucru) si da poate se simte singur totusi nu incerca sa il indepartezi de tot e posibil cum ai zis si tu sa se ajunga la lucruri urate..sinucidere si chestii deci mai bine ramaneti prieteni si fa-l sa inteleaga ca nu e un capat de lume daca tu decizi astawinking