| anonim_3161 a întrebat:

Auziti imi dati si mie cateva idei ca sa nu ma mai pot gandi la persoana iubita adica el o place pe mai best friend crying

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

,,mai best friend''?laughing
scuzestraight face

| NoChanceForUs a răspuns:

Și prietena cea mai bună unde e? Fir-ar englezizmele de râs...ai naibii engleji că ne-au băgat în cap tailandeza...

| αndï a răspuns:

Schimba-ti sexul in baiat, in felul asta n-ai cum sa uiti de el.
nu e asa important uitatu cat sunt resentimentele. gasesteti o ocupatie sau gaseste-ti altu, nu e asa greu daca te strofoci si tu putin si nu stai sa plangi ca prostutza

| Usagiii98 a răspuns:

.iesi in oras, distreaza-te.cu timpul o sa-ti treaca.

| clovnul a răspuns:

Ideea e ca nu-s frumoase fazele astea delocsad da ai putea sa vorbesti cu prietena ta sa o intrebi ce are de gand si daca vrea si ea sa fie cu el atunci nu-i pretena tawinking daca iti este cu adevarath prietena ar trebui sa tina cu tine si chiar te-ai putea razbuna pe el pe treaba astawinking

| danutza14 a răspuns:

Iesi cu prietenii undeva unde poti fi libera sa vb cum vr tu sa nu te opreasca cineva la fiecare " du-te dracu" |iesi la un film dar nu in ultimul rand spune-i pr tale. vb cu ea daca sunteti bff te va intelege

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Deci... in primul' rand, gaseste-ti un hobby care sa-ti ocupa cat mai mult timp posibil... in aldoilea rand, incearca sa stai cat mai mult timp in preajma persoanelor care te fac sa te simti bine, pentru ca cea mai buna metoda de a uita e distractia!
Mi-am dat seama ca de obicei ne gandim la lucrurile neplacute din vietile noastre atunci cand ne plictisim, de-aceea iti recomand sa iti organizezi timpul in asa fel in cat sa te plictisesti cat mai putin posibil, iar legat de prietena ta, eu cred ca a facut-o intentionat, probabil ea se dadea la el chiar daca uneori poate parea fix pe invers. EA nu e si nici nu ti-a fost niciodata o prietena, era si este o prefacuta!

parerea mea, scuze daca am fost cam dura, n-am avut intentzi asta jurhee hee

bafta :*