| puby a întrebat:

Azi am cunoscut un tip care e cu 3 ani mai mare ca mine si mi-a zis daca vreau sa stau cu el. problema este ca eu nu prea pot sa ies afara deoarece am examen anul acesta si trebuie sa invat, iar parintii nu prea ma lasa afara din cauza asta, dar e foarte dragut si imi place mult de el si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Daca iti place de el, ar trebui sa accepti sa fi cu el intr-o relatie, si ii spui ca nu prea poti iesi ft des ca ai mult de invatat, si el daca tine la tine te va intelege, iar alor tai le spui despre el, si le spui ca promiti sa te imparti in ambele parti (adica si cu el si la invatat) in mod egal, ca esti responsabila si iti vei lua examenul chiar si cu un iubit, ca pana la urma esti tanara si daca nu acum vei avea realtii, atunci cand? acum cat esti tanara sa fi cuprinsa de agitatia asta cu dragostea cu scoala si asa mai departe...
ajungi tu cumva la un consens si cu ai tai si te vor lasa macar o ora doua sa iesi si cu el, si tu demonstreaza-le ca invetzi, sa te vada mereu invatand, daca nu merge nici cum spune-le ca vei ajunge poate sa pleci de la cursuri sa-l vezi deci mai bine decat sai mintzi, iti acorda ei libertatea de care ai nevoie :* Succes! :*

2 răspunsuri:
| ganeaa a răspuns:

Buna in primul rand zic sa te gandesti la scoala ca e mai importanta gandeste te ca dupa sc ai o viata inainte si poti sa stai cu cine vrei nu lasa sc

| dddd_5757 a răspuns:

Spune-i ca nu prea ai voie pe afara pana dupa examen.si daca chiar te place o sa fie cu tine si daca nu o sa prea iesi o luna douathinking :d