| Costinamiha a întrebat:

Azi am facut un test de sarcina si a iesit negativ, am mai facut teste de sarcina, dar inainte linia avea o culoare care nu era chiar aprinsa, însă cel de astăzi acea o culoare foarte aprinsa, imi este foarte frica. Credeți ca este vreo problema ca acum culoarea este mult mai intensă? Va rog sa-mi raspundeti!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Colorarea intro nuanta mai aprinsa sau cu o intensitatea mai pronuntata a liniutei de control de pe test nu are nicio relevanta deoarece nu reprezinta/indica absolut nimic de fapt. Singurul lucru care prezinta un real interes se reduce la existenta sau lipsa celei de a doua liniute. Deci nu poate exista nici un motiv de ingrijorare din moment ce testul este NEGATIV. Sanatate.

| melania35 a răspuns:

Incearca sa faci testul de la alta firma si mai asteapta 2 zile sa stii sigur parerea mea, depinde la cat timp de la contactu sexual ai facut testul, si daca totusi apar in final tot 2 liniute inseamna ca esti gravida.