| fifi_2270 a întrebat:

Azi dimineata am avut contact sexual neprotejat iar prietenul meu "si-a dat drumul in mine". Acum 5 zile mi-a venit ciclul dar de 2 zile nu am mai avut "sangerari". Este posibil sa fi ramas insarcinata?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este minim, de maxim 5% (daca ai menstruatii regulate).

| Crisu a răspuns:

Buna! Da este posibil. Fa-ti un test de sarcina la minim 7 zile dupa contactul sexual ca sa te convingi. happy

| fabiola a răspuns:

Nu,daca ciclul tau e regulat!

| ELLSSA a răspuns:

E posibil acest lucru.Vezi pe google metoda calendarului.Ai sa intelegi mai multe acolo...

| Andrulica a răspuns:

Nu prea credhappy! Depinde acum si de menstruatia ta ma intelegi? happy

Dar totusi poti sta linistita! :*

Nu cred ca se va intampla asa ceva :*!

| pissi_8742 a răspuns:

Da...fa-ti un test de sarcina

| Zmeura_5657 a răspuns:

Este mai mult decat posibil.

| zomby a răspuns:

Este posibil...dar in mica masurabatting eyelashes oricum, poti face un test pentru siguranta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 zile in nainte de ciclu nu ramai insarcinata si 10 zile dupa ciclu nu ramai insarcinata metoda asta se numeste calendar dar sa fi atenta crede-ma eu am foarte mult timp de cand tin si nu am ramas cand ai ciclu pti ramane insarcinata imedeat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil, oricum pentru orice nelamurire incearca un test de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil, pentru orice nelamurire incearca un test de sarcina.

| PurSiSiplu a răspuns:

Posibil... incearca un test de sarcina de la farmacie.