| alessyca a întrebat:

Azi m-a apelat pe mess fostul meu prieten, nu mai vorbiseram de cateva saptamani, aveam la status "miss tu" si m-a intrebat daca de el mi-e dor, i-am zis ca nu vreau sa ii raspund la intrebare, apoi a inceput sa imi zica, ca el s-a bagat cu mine in seama ca ii placea poza de la avatar si imi sta foarte bine, apoi mi-a zis ca ma pupa dar numai daca eu il las.Asa,chestia e ca eu inca mai tin la el si cred ca si el tine, pentru ca ne-am certat de 3 ori pana acum, si eu eram vinovata mai tot timpul iar apoi el era cel care ma cauta.
Nu stiu cum as putea sa ma impac cu el, sunt o persoana foarte orgolioasa si parca ceva nu ma lasa sa-l caut nu stiu de ce, poate de teama de a nu fi respinsa. Ce as putea sa fac?big grin

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Lasa-l sa mai insiste putin si apoi i-ati inima in dinti si il intrebi si ii spui ca inca mai tii la el...si atunci vezi ce se va intampla...
succes

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, lasa orgoliul deoparte ca ai mult de pierdut cu orgoliu, lasa de la tine, recunoaste-ti greselile, spune-i ceea ce simti, fi sincera cu el, ar fi pacat sa nu va impacati daca inca exista sentimente de iubire intre voi, risca pentru el, ia in calcul si un posibil refuz, dar nu conteaza, o faci pentru relatia voastra, nu se stie care poate fi raspunsul, dar nu rata ocazia, sa nu fie prea tarziu!

| CevaNormal a răspuns:

Hmmm nu-i corect: nu te temi sa fii respinsa, pur si simplu intr-adevar orgoliu este prea mare. Insa sa stii ca nu e greu sa pasesti acest moment. Pur si simplu daca ai sa te duci la el ai sa regreti pentru ceea ce ai facut rau, si el la fel totul se va regla, succes

| fabiola a răspuns:

E bine ca esti orgolioasa, dar cand e vorba de dragoste, renunti putin cate putin. Numai asa ai sufletul impacat ca ai facut totul pentru acea iubire.Si mai e ceva, chiar daca vei fi respinsa vreodata trebuie sa stii ca in dragoste se mai si pierde, dar ai grija sa pierzi cu fruntea sus!

| simoSTAR a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa mai lasi timpul sa treaca...mai ales cfa tu esti cea care gresea de fiecare data...cand tii la cineva trebuie sa mai lasi un pic din orgoliu daca chiar este vb de o situatie oarecum prosteasca...eu zic sa faci ceva pana nu e prea tarziu... o spun din propria experienta...la un moiment dat o sa se sature, oricat de mult ar tine la tine.recunoaste ca ai gresit si vb cu el

| dydy22 a răspuns:

Mey parerea mea daca te-ai certata cu el o data te mai certi in continuare, incearca sa gasesti pe ealcineva care te pretuieste asa cum esti

| alessyca explică:

Eu tin la el foarte mult, mi-am dat seama in timpul cat am fost despartiti...

| cary a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti faci ordine in ganduri...degeaba te impaci cu el daca iar o sa va certati...si tot asa... daca il iubesti si el te iubeste impacativa daca nu il iubesti...cauta pe altcineva ...nu are rost sa te agati de trecut... te ranesti singura si il ranesti si pe el!

| ariana_5123 a răspuns:

Parerea mea este sa incerci si sa nu gandesti negativ, daca nu ai s-o faci acum mai tarziu o regreti ca nu ai incercat acum, asta daca mai simti ceva pentru el.

| simona_2554 a răspuns:

Stii cum e ...incercarea moarte n-are! ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el despre voi, si cinestie poate ca nu te vei mai impaca cu el ca iubit, dar poate vei castiga un prieten pe care sa te bazezi! bafta

| veronyka a răspuns:

Lasă orgoliu, fii curajoasă, luptă pentru ceia ceţi place, vremea trece şi ar putea săţi pară rătu cîndva.

| alexandra_3253 a răspuns:

Daca stati de ff mult timp impreuna dc sa dati cu piciorul la o asemenea iubire...nu mai daca exista iubire... daca va iubiti impaktiva ca o sa va fie mai bine daca nu va mai place nici unuia dintre voi de respectivul nu mai are rost pentru ca dupa aceea o sa suferiti amandoiwinkingtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita cu orgoliul nu faci nimic in ziua de azi...las-o mai moale ca nu ajungi nikieri, o fata stie cum si ce sa faca atunci cand greseste daca iubeste cu adevarat...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E f simplu...cand iti vine spune-i si gata,, o sa fie mai bine ca la inceputhappy bafta. Mia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mishto