| alexutza_2569 a întrebat:

Cum aflu daca fostul meu prieten ma mai iubeste sadsad? acum cateva saptamani mi-a trimis o "declaratie" frumoasa. nu am mai vb cu el de mult timp intr-un fel ne-am certat. sa va spun cum. vobeam cu el pe mess si mi-a dat link-ul chat-ului sau am intrat...am vorbit cu el ce am vorbit apoi au intrat mai multi baieti el s-a dat inv orba cu ei despre cunter strike apoi am primit un mesaj pe privat de la un tip cu mesajul "cf" eu i-am raspuns i-am dat id-ul meu apoi fostul meu pr m-a intrebat cf si i-ams pus ca vb cu un tip pe privat pe chat si el s-a sup si imi spunea bine te las sa ramai cu tip-ul acela si apoi mi-a dat baned la chat apoi mi-a dat igg la un id de al meu si il maia m doar pe un id dau massuri si nu ma baga in seama dar toata chestia este urmatoarea :daca nu mai vrea sa ne impacam si nu ma mai iubeste d este gelos sia mi mai trimite "Declaratii" sfatuitima ce sa fac sa ma impac cu el si sa aflu daca ma mai iubete plss ce-l mai concret raspuns primeste fundita :*

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Probabil încă mai simţea ceva pentru tine şi vroia să vă împăcaţi în momentul ăla. Aştepta cred ceva de la tine. Nu poţi doar aştepta ca numai el să facă o mişcare, arată-i şi tu că-l placi spune-i asta. Probabil de asta s-a supărat. El ţi-a dat chestia aia de care ai spus tu şi răspunsul tău a fost vorbesc în privat cu un "tip". Acum fă ceva şi clarifică situaţia! Baftă!

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai suna-l sau vbeste cu el pe mess si intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine si zi-i sa-ti raspunda sincer! succes!

| lovehurts a răspuns:

Scumpa mea, nu trebuie sa iti faci griji.cine stie? poate chiar el a vrut sa va despartiti si tipul ala era vreun prieten de al lui.nu se stie niciodata. poate tine la tine sau nu dar tiai pus intrebare: Eu mai tin la el? acum nu pot spune ca te cunosc dar cred ca esti o persoana iubitoare si nu cred ca are rost sa mai continui cu un asemenea baiat, parerea mea este ca daca e iubea, dupa 2
zile venea si isi cerea scuze.lumea este plina de baieti si sunt de parere ca o fata simpatica ca tine nu trebuie sa planga sau sa se roage de vreun baiat sa va impacati, dar ca sa iti rasp la intrebare. daca vrei sa afli daca te mai iubeste pur si simplu intreaba-l. eu tiam spus parerea mea si nu cred ca ar trebui sa mai continui cu el. daca ai nevoie de sfaturi in legatura cu beieti si daca vrei sa vorbesti cu cineva ma gasesti pe idi-ul sabina_love_98winking miar face placere sa vorbim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand s-a despartit de tine cred ca a fost prea gelos.asta inseamna ca el chiar tine la tine.Eu zic sa ii mai dai o sansa.si mie mi s-a intamplat la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand s-a despartit de tine probalil a fost prea gelos si inseamna ca el chiar tine la tine.eu zic sa ii mai dai sansa.Crede-ma.si mie mi s-a intamplat la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sh eu m`am dsp de prietenul meu din cauza ca m`a bagat la scoala in baia baietilor sh peste 5 min toata scoala era la usa sh vorbea ca cica am facut eu cu el cine stie ce...atunci m`am enervat fffff tare sh am tipat la el in fata la toata scoala l`am facut prost si nu stiu cum...

Cand ne vedem la scoala ne salutam...

El are o colega in clasa pe nume Cosmina...sh isi pune la status : Te iubesc Cosmina! si are o poza cu ea la av. l-am intrebat pe un coleg de al lui daca sta cu ea sh a zis ca nu se uita aia la el sh vrea sa ma fac pe mine geloasa! si eu nu ma las batuta sh imi pun poze cu un prieten la av sh scriu la status tot asa Te iubesc mult!

acum sa revenim la problema ta! E un gest foarte urat din partea lui adica care e problema daca vorbesti cu un baiat. atata timp cat nu il inseli. dar totusi cred ca ink mai tine la tine.

daca vr sa afli daca te mai iubeste intreaba-l si eu as vrea sa il intreb pe fostul prieten al meu dar imi e rusine!

pa-pa te-am pupikt kisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, eu sunt in aceeasi situatie ca tine, adica sa.ti pov ceva, eu acum 1 sap si 2 zile, m.am despartit de el pentru ca nu mai suportam comportamentul lui. I.am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el, sa terminam ca eu nu mai suport, am facut ceea ce multi mi.ai spus ca nu o sa am curaj sa o fac niciodata. Eu am un prieten foarte bun, il cheama Alex si e verisorul lui. Alex mi-a zis ca el sa desp de mine din cauza lu maikasa, deci asta m-a facut sa-mi fac sperante. inainte sa-mi zica Alex asta, eu l.am intrebare pe mes, Cf' si el mi-a zis sa raman cu Alex al meu. asta a pus pe ganduri ca e FOARTE GELOS. asa, dupa aia sa facut o mica excursie la un teantru impreuna cu scoala, si a mers si el si tot se baga in seama cu mine, nj ce avea. eu ii ziceam, lasa.ma in pake'. in fineoh go on asta a fost cand ne.am dus spere teatru, cand ne.am intors eu stateam p canapea impreuna cu o prietena in fata lui. si tot imi zicea, Geanina ia uitate ce imi face fata asta ca nj ce' eu i.am zis ca nu ma int, dp m.am asezat cu capu p banca si tot impingea banca si nu ma lasa in pake, dp m.am pus cu pikioarele intr.o pozitie si el imi dadea cu pikioru in pikioarele mele. Dki afce toptata astea sa ma bage in seama. Ieri la skl, m-a luat de mana. Nu stiu sincer sa mai cred. Tine minte Indiferenta doare foarte rau. Chiar daca il iubesc astpet sa faca el primul pas. Acum nj ce sa fac sa ii iuau cadou de ziua inndragostitilor chiar daca nu mai sunt cu el, nu stiu sincer.straight face

| ♪ŧђέ gђσsŧ σƒ уσυя ðяέαm♪ a răspuns:

Ca sa iti dai seama daca tine la tine...intai vorbeste cu el, spune-i ce simti, ca iti pare rauhappyApoi spune-i ca pleci pentru un timp la tara. vezi cum ar reactiona. Si chiar petrece cateva zile la tara si cand te intorci iti dai seama daca chiar tine la tine(daca vrea sa va intalniti). incearca si asa...succes in relatie!