| mikiela a întrebat:

Azi se implinesc 10 zile de cand ne-am despartit.Ieri a venit la mine pentru a-si lua un tricou pe care l-a uitat.Cum m-a vazut a sarit si a inceput sa ma sarute si sa ma stranga in brate.L-am intrebat ce a patit, daca s-a razgandit si a zis"doar mi-a fost dor de tine".Am inceput sa plang si sa-i spun ca vreau din tot sufletul sa ne impacam, iar el mi-a spus ca nu se mai poate deoarece ne certam prea des.Cand a plecat mi-a spus ca ma iubeste si sa-l chem mereu cand am nevoie de ajutor.Il iubesc tare mult si vreau din tot sufletul sa ma impac cu el, nu mai am rabdare.Ce mai pot face? Nu vreau sa stau deoparte si sa-l astept pe el sa vina la mine pentru ca stiu ca e foarte orgolios, iar daca el nu va face nimic mai apoi mie imi va parea rau.Ce sa mai fac?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Insista mereu pe tema impacarii, pana la urma va ceda pentru ca inca te iubeste

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Esti tanara si sunt sigur si frumaosa.Relatile serioase sunt catre 30 ani.Acu esti tanara, stai maxim 1 an cu fiecare pa si pusy, iti gasesti altu.TRebe sa te distrezi, sa umbli cu mai multi sa vezi cum ii lumea, nu primul il si iei de barbat.La fel am fost si eu doar ca ea nu era chiar asa de iubareata si tot mai vb si ne intelegem super.De fapt cu ea pot vorbi orice. Uita-l, treci mai departe.E arhiplina lumea de noi(baietii) dar cica un studiu de acu nu stiu cati ani arata ca sunteti 3 fete pe cap de baiat big grin Si atunci cum sa rezisti doar cu una?happytongue Cand sunt atatia timizi care nu isi iau"portia" lor si vin toate la tine tongue

| pink94 a răspuns:

Cu siguranta te iubeste,de aceea ii si este dor de tine,doar ca orgoliul lui e prea mare,acelasi lucru mi s-a intamplat si mie cu iubitul meu,ne-am certat prea des,si din toate prostiile,pana ce el s-a saturat si a zis GATA,stiam ca si el ma iubeste si eu la fel,am vorbit,am pus lucrurile cap la cap si acum incercam sa evitam orice posibila cearta,acelasi lucru fa si tu,daca ai incredere in sentimentele lui, hotarati o intalnire si vorbiti despre tot, depinde de cat timp sunteti impreuna, si daca aveti ganduri serioase unul cu celalalt. Cerei iertare daca l-ai suparat si i-ai gresit cu ceva, asigura-l de sentimetele tale, si faceti totul sa va fie bine.:* Sper ca te-am ajutat

| neutrino a răspuns:

Capul sus, stergeti lacrimile si mergi inainte, nu inapoi. Tineretea trebuie sa-ti permita sa fii si tu orgolioasa, invata ca orice relatie are si sfarsit. Din durere invatam sa depasim greutatile vietii.

| DnBSniperZs a răspuns:

Pune-i subtil un durex in buzunar si peste cateva ore gata " impacarea". laughing

| creatzulik a răspuns:

Frumoasa povestea voastra seamana oarecum cu a mea, zic sa il lasi pe el sa se intarca si atunci va va fi bine ma tem ca daca il cauti tu nu va mai fi atat de interesat de tine las-l ca va veni daca te iubeste tu doar ai rabdare.

| bettys a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, mereu am neintelegeri cu iubitul meu, dar de fiecare data ne impacam si ne spunem ca ne iubim. eu sunt artagoasa, dar el ma intelege pentru ca ma iubeste si ma ajuta sa ma schimb. este f important sa il respecti, sa ii arati asta. daca tu o tii pe a ta, iar el pe al lui, sigur nu vei ajunge nicaieri. arata-i ca te-ai schimbat, ca il intelegi in toate. daca te iubeste, nu isi va permite sa renunte la tine.