| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a întrebat:

Buna!
In clasa suntem 3 fete..."prietene"...Nu stiu daca am fost prietene vreodata, toate 3. Ori eu cu Bianca(una din ele...si cea mai buna prietena a mea), ori eu cu Madalina(cealalta fata)... ori Bianca cu Madalina...si toate metodele posibile...(mai putin toate 3 ). Cu Bianca nu m-am mai certat de la inceperea verii...si am promis aman2 ca nu o sa ne impacam cu Madalina. Dupa vreo 2 saptamani de la inceperea scolii m-am impacat cu Madalina, dar m-am certat a doua zi cu ea doar ca sa nu o supar pe Bianca.
Ieri, am lipsit de la scoala si Bianca s-a impacat cu Madalina.Bianca m-a sunat si mi-a promis ca nu o sa vorbeasca mai mult decat "salut-salut...cf?-cf?"...Am fost de acord, dar i-am spus ca daca cumva o sa ne certam din cauza Madalinei...nu o sa ne mai impacam... Urmatoarea zi, la scoala, Bianca a inceput sa vorbeasca mai mult cu Madalina...decat cu mine si eu m-am suparat(cred ca era normal...)...Acu' as vrea sa ma impac cu ea dar nu vreau sa fiu din nou eu aia care sa se milogeasca...nu stiu ce sa fac...Please help meee.va pop:*:*:*Multumesc >multbig grin<

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Uau... m-ai zapacit cu intrebarea asta lunga... in orice caz, ele nu-ti sunt prietene adevareate, daca nu vorbesc cu tine si nu va sustineti unele pe altele, atunci cu siguranta nu merita o prietena buna ca tine. Prietenii te aleg pe tine, nu tu pe ei, eu am facut greseala asta sa-mi aleg singura prietenii si am ramas singura, dar am intalnit o fata care intr-adevar este cea mai buna prietena a mea, s-a impiedicat si toti au ras de ea mai putin eu, nu stiu de ce toti rad cand se impiedica cineva, nu e nimic amuzant, a spus ca sunt singura normala si de atunci suntem prietene... si ea este normala si toti isi bat joc de ea... saraca, de aceea s-a transferat de la vechea ei clasa.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce nu toate 3 prietene?! Ar merge. Daca ati lasa la o parte orgoliul asta care destrama multe prietenii. E frumos cand stii ca ai pe cine te bazawinking. Incearca

| Silvia a răspuns:

Offf ce copilariilaughing. Vorbeste cu amandoua si formati un trio... ce e atat de greu?thinking
Pace in lume!smug

| Casiana a răspuns:

Copilarii!

| Casiana a răspuns:

The_End, super raspunsul, ai punctat exact ceea ce trebuia!

| cary a răspuns:

Cam incurcata treaba asta...eu cred ca nu ar mai trebui sa te superi//... ele oricum nu o sa faca ca tine...in cel mai bun caz o sa zica ca tine... ori ca e bianca. ori ca e madalina ...tot prietenele tale raman...nu conteaza care este cea mai buna.s.au care ti-a promis ceva...important este sa fie langa tine cand ai nevoie!

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Asteapta maturizarea...altceva nu am d zis...sau te duci la ele si le zici c ai de zis...asta nu e milogeala

| Swany a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa fiti toate 3 prietene.si asa nu te mai certi cu Bianca pe tema asta happy.

Răspuns utilizator avertizat
| PaisonPink a răspuns:

Pai in aceasta prietenie nu este nimic sigur! Tu ai putea sa ii faci in ciuda prietenei tala inprietenindute tu cu Madalina Si in acel moment sa incerci sa faci in asa fal incat ca tu si Bianca sa va reimprieteniti. Dat in acel moment Madalina s-ar putea sa jocace de partea Biancai... Tu ai putea sa le faci in asa fel incat sa se certe si celelalte fete din clasa sa va reimpaace... Daca erati cele mai bune prietene si ea ar trebui sa incerce sa va impacati... Stiu si eu cum ehappywinkingbatting eyelashes

| Fazanu a răspuns:

Asa faceam si eu cand eram cls 1-2. Ma certam cu prietenii ca vorbesc cu altii... Maturizati-va fratebig grin

| taker009 a răspuns:

Pff problema de logik.am chiulit la ora aialaughing

| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) explică:

Casiana... te'as ruga sa postezi raspunsuri numai daca au legatura cu intrebarea pe care am pus'o eu, iar in ceea ce priveste "raspunsul" tau...nu are nici o legatura cu ceea ce am intrebat.Scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce veti face cand vor aparea baietii in viata voastra laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asta am patit eu azi! nu stiu ce sa fack! ajutatina plz