| bluesky a întrebat:

Baiatul de care imi place s-a combinat cu o alta fata! sad Suntem in aceeasi gasca iar sambata mergem in club toti dar prietena lui nu poate sa vina! Ce sa fac eu? Sa ii spun ca il plac? Sa ii dau doar semne ( pe langa celelalte care i le-am dat pana acum)? Sau sa ma retrag, desi nu as vrea ca il plac mult, stiu ca poate fata aia ar suferii dar din cate am inteles azi sunt impreuna, maine se desparte si tot asa, deci nu e o relatie serioasa.Eu, el si prietena lui avem 15 ani. Ce sa fac? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ydaflory a răspuns:

Puiule mic! Stiu si eu! Daca ai zis ca ai mai trimis'' semnale''si nimic...Incearca sa ii intalneti privirea si priveste-l fix in ochi.Se spune ca ochii sunt oglinda sufletului. Daca nu vine de la sine, e greu sa cuceresti pe cineva pe care il cunosti si sunteti amici, dar poate...cine stie. Avertisment:dragostea doare foarte tare si lasa urme. Bafta draga mea si nu pune prea mult suflet, inca. Apreciez intrebarea ta si mai ales ca ti cont si daca acea fata, ca va putea suferi.Sa fi cuminte si cu minte. Urmeaza-ti instinctul. Florentina. Te pup.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca pana acum nu a vrut sa iti ia in considerare 'semnalele' crezi ca o sa o faca acum? Eu zic sa astepti pana se vor desparti ei definiti ca sa nu suferi fiind a treia roata la bicicletabig grin Stai deoparte si informeaza-te de relatia lor ca sa ai o perspectiva cat mai realista. N-ar fi rau sa afli ce parere are el depre tine. Dar ai grija sa nu devi o mica obsedata dupa el ca o sa-l sperii sigur; fi cat mai smooth posibil.Bafta!

| liz23 a răspuns:

Ia in considerare ca tu ai putea fi acea fata, ca se spun x lucruri despre relatia lor, u nu ai de unde sa stii cat de adevarat este.Decizia iti apartine, nimeni nu iti poate impune sa faci ceva anume dar inainte sa faci ceva gandeste-te bine, nu te arunca inainte la primul zambet sau privire adresata tie.

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai eu as zice sa ii spui direct ca il placi nu sa mai astepti pana isi da el seama :-

| Amrita a răspuns:

Dar pana acum de ce nu i-ai dat de inteles ca il placi? Eu ti-as recomanda ca inainte sa ii marturisesti ca-l placi sa te asiguri intr-un fel ca si el simte la fel pentru tine, pentru ca altfel tu iesi cel mai rau din povestea asta.

| alina_4026 a răspuns:

Eu mai inainte vam scris ca m-am indragostit de un baiat, cind am dorit sa-i spun ca imi place am aflat ca are iubita, nu i-am spus ca imi este tare de tot simpatic.Insa eu procedez total diferit nu vreau sa fiu nici a 3 treia roata. Mi-am luat inima in dinti si de fiecare data cind este in compania noastra eu ma starui sa arat ca persoana interesanta, amabila.Sa stii ca acest lucru da rezultate, el chiar ma place, insa eu nu ma grabesc.Nu ii spune ca tii la el, fa-ti un plan adica staruite ca mereu sa arati bine, intra mereu in discutie cu el, de fiecare data cind vorbesti cu el privestel in ochi cu o privire atragatoare, iar daca el este baiat destept singur isi va da seama.Succes.

| Allegria a răspuns:

Te duci in club si nu vine prietena lui?
laughing
supeeer!
profita!
sa nu ii zici niciodata unui baiat ca il placi, poti sa ii arati, dar nu ii spune!
bafta! si poate imi dai un mesaj si imi zici ce ai facut daca nu te deranjeazabatting eyelashes

| DeMentaa a răspuns:

Poti sa ii trimiti biletele...sa fi cat mai aproape de el dupa o sa simta ceva sepcial pentru tine o sa vezi

| Noname1465 a răspuns:

Te sfatuiesc sa `nu`i spui ca dupa aia si`o va lua in cap:*Dai doar semnewinking
Succes:*!

| deea_9735 a răspuns:

Nu ar trebui sa ii spui ca il placi pentru ca ar crede ca esti slaba (te lasi usor) si nu ar fi prea bine. ar trebui sa astepti sa fiti buni prieteni si mai vedeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani te mananca in fund si vrei sa te scarpini.nimic anormal.natural si firesc.altele la 12 s-au scarpinat de la 11.

| andr33ad3a001 a răspuns:

La 15 ani mergeti in club? vai...