| Kidooooo a întrebat:

Baieti laughingAm o problema.
Deci incepe asa : imi place de un baiat de la scoaala.
I-am zis-o pe fb si de atunci cand trec pe langa el se tot intoarce dupa mine.
Si colega mea a mers la el sa ii spuna ca mie imi place mult de el si daca si lui ii place de mine. Iar el a zis ca nu vrea sa ma supere dar, nu happy
Ideea e urmatoarea. Am inteles chestia asta. dar ieri am avut sport la scoala si nu am facut si am stat pe banca.iar la el nu a venit profesorul asa ca a iesit cu cativa colegi afara in curte sa joace fotbal, am iesit si eu vorbind la telefon fara sa imi dau seama si ma plimbam prin fata salii de sport ca sala de sport e fata in fata cu terenul si ma plimbam pe acolo in timp ce vorbeam la telefon. O colega de-a mea a venit la mine si dupa ce am terminat de vorbit la telefon mi-a zis: cine e baiatul ala ca se tot uita la mine. Deci asta chiar nu inteleg, daca a zis ca nu ii place de mine am inteles dar dupa aia cand am iesit sa vorbesc la telefon ma tot privea. si nu numai cand trec pe langa el de fiecare data se uita in ochii mei...
Ce fac, ziceti?

10 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Se uita si el, ca stie ca il placi.atata tot

| wolder a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca te place
Noi nu avem de unde sa stim

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Azµre a răspuns (pentru neutrino):

laughing Like!
PS: Nu pricep de ce mai scriu atâtea romane aici pe TPU când răspunsul este chiar în fața lor...

| Liliana1981 a răspuns:

Ce tare! Du-te si intreaba-l daca nu ti-a ajuns un NU.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos1127 a răspuns:

Draga mea, i-ati inima in dinti si du-te de vorbeste cu el. Ce rau se poate intamplat decat sa iti spuna in fata ca nu vrea sa vorbeasca cu tine, dar crede-ma pe cuvant ca va avea multa stima, fiindca ai facut tu primul pas. si nu se va simti intimidat, ca l-ai abordat tu, fiindca el posibil sa fii fost prea fricos sau emotionat.
Si dupa cum povesteti, va cam placeti amandoi unul de altul, dar va e frica sa va vorbi.
Du-te la el, ia-l de mana si spune-i ca vrei sa-i vorbesti... restul va veni de la sine!

| Costy_3899 a răspuns:

Daca se uita la tine nu neaparat te place, probabil sa nimerit sa se uite la tine sau poate asteapta sa faci tu primul pas cam asa asteapta fiecare baiat... Nu stiu. Sper ca te-am ajutat!

| Kidooooo explică (pentru Costy_3899):

Nu cred. ca se nimereste asa laughing chiar de fiecare data sa se nimereasca?rolling on the floor

| Costy_3899 a răspuns (pentru Kidooooo):

Nu stiu...probabil laughing