| malishka93 a întrebat:

Baieti de ce faceti sa sufere fata care va iubeste?

10 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Si noi `fetele` ii mai facem sa sufere si fara sa vrem, din greseala si poate nu ne dam seama, sau intentionat.

| answer a răspuns:

Nu iau apararea baietilor desi sunt baiat, asa e, sunt multi care procedeaza astfel pentru ca nu le pasa de fata respectiva, desi poate i-au zis de "n" ori ca o iubesc sau mai stiu eu ce vorba frumoasa! Dar sunt si unele fete (am avut si eu parte) de iti trece toata dorinta de a te mai indragosti daca te incurci cu ele! Asa ca ce spui tu acolo se aplica ambelor sexe!

| ThePunisher a răspuns:

Generalizezi, cazi in cliseul vechi de cand lumea, ca barbatii sunt niste porci, iar femeile niste fiinte inofensive, delicate. In loc sa va victimizati atata, ati putea sa alegeti mai bine baietii... Care baieti te-au facut sa sufere? Aia inteligenti cu capul pe umeri, oameni la locul lor? Sau golanii de cartier care o ard gangsta?

| ProjectJackpot a răspuns:

Depinde daca este voluntar sau involuntar.

| CudiDaKid a răspuns:

Ar fi bine sa nu generalizeziwinking

| luniii a răspuns:

Pentru ca nu sunt in stare (acei baieti care fac asta adica varstele 13-20ani)sa aprecieze acest lucru ...vezi u noi suntem mult mai mature si putem sa ne indragostim chiar daca suntem mici si punem suflet pe cand ei la varta asta cuprinsa intre 13-20 sunt inca copilarosi, foarte putini se maturizeaza.
Imi pare rau dar asta e adevarul sad

| Mizukiii a răspuns:

Asta ma intreb si eu! happy.

| lexx_8353 a răspuns:

Pentru ca fete nu stiu decat de bani si masini,daca ar exista fete care sa stie sa iubeasca sa fie sentimentala, bine poate gresesc ca sunt si baietii asa, 1data la un milion gasesti un/o baiat/fata care sa stie sa iubeasca cu inima nu pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar fetele de ce ii fac sa sufere?
Baietii nu prea arata sentimentele dar asta e adevaru. Unele fete isi arata suferinta altele nu.
Un prieten a inceput sa rada cand a auzit ca eu am plans, era ceva de genu " Tu sa plangi? laughing) E imposibil, tu nu suferi, uita'te un pic la tine, acum razi, cum sa suferi laughing? ".
Am cam furat atitudinea aia de la baieti, " totu e bine ", si imi ascund sentimentele.
Dar faptul ca incerc sa fiu fericita si sa nu dau de banuit nu inseamna ca nu ud perna seara si plang in hohote cand sunt singura.
Generalizezi si nu e bine.
Si nimeni nu vrea sa faca sa sufere pe nimeni, e doar inconstienta de vina. Daca ar simti durerea ta ar simti vinovatia imediat.

| REspEC7 a răspuns:

Pai care ar mai fi diferenta dintre sexe?laughing