| anonim_4396 a întrebat:

Bona... voiam sa va intreb dc oamenii fac sex cu prezervative, pilula de a doua zii...etc! Pt ca dc?

Răspuns Câştigător
| Xmadness a răspuns:

Pericolul de a lua boli cu transmitere sexuala : Sida, HIV, Herpes etc(prezervative) si pirula de a doua zi pentru a nu face un copilas happy(anticonceptionale de urgenta sau anticonceptionale).

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Au un hobby nou!
Tu cam ce-ai vrea? Sa te pocneasca si-o Sida si-o sarcina nedorita in acelasi timp,ca sa afli de ce?
Ca sa eviti ce poate fi mai rau, boli care-ti pun viata si sanatatea in pericol si un copil pe care nu-l doresti!
Informeaza-te, ca nu te vad bine!

Răspuns utilizator avertizat
| mdany a răspuns:

Pentru a reduce sansele sa faca copii si sa ia boli.

| Lummy a răspuns:

Ptr ca acestea reprezinta un mod de a te proteja de BTS-uri si de sarcina nedorita.

| xXCrystyanXx a răspuns:

Pentru evitarea unei sarcini nedorite.

| BlueDreams a răspuns:

Pentru ca ori nu-si doresc copii(pilula,anticonceptionale), sau pentru ca nu-si dorec boli cu transmitere sexuala care sa le nenoroceasca viata, gen SIDA(prezervative)

| MihaelaDart a răspuns:

Prezervativele, steriletul, anticonceptionale si alte metode contraceptive sunt prevenirea unei sarcini. Prezervativul te apara si de boli si de sarcina daca este folosit corect. Iar pastila de a doua zi este cea care impiedica o sarcina imediat cand s-a produs un "accident", cand baiatul a ejaculat in interiorul fetei/femeii. Pastila de a doua zi sau Postinorul se foloseste numai de 2 ori pe an. Sper sa fie de folos!

| Siimooona a răspuns:

Pilula de a doua zi nu o folosesc oamenii ca metoda de contraceptie uzuala. Cel putin cei sanatosi la cap. Ci doar in cazuri de urgenta.

| DavidDj a răspuns:

Pt ca fac sex de placere.Nu isi doresc sa faca copII.Simplu big grin

| reyna_7838 a răspuns:

Pentru ca nu-si doresc copii tongue