| KingStone a întrebat:

Bun... deci sa incepem...

Ma cheama Rares m-am mutat de 2 luni in Italia si am 14 ani... Si in clasa la mine este o fata e dulce frumoasa o cheama Miriam tot 14 ani are. M-am indragostit foarte tare de ea in timpul orelor se uita la mine si zambeste nu prea vorbim caci eu sunt timid si nici limba nu o prea stiu dar am auzit zvonuri ca ma place (de la mai multe persoane). Problema adevarata este ca e cu un alt baiat si ma simt tare prost desi nu arat asta. Intr-o zi am fost sa vedem Romeo&Giulieta la cinema toata clasa nu m-am asezat langa ea mi-a fost rusine dar nici prietenul ei nu s-a asezat langa ea...parea suparata sad Si nu prea vad sa se inteleaga bine. Astazi mi-a zis ca sunt "simpatic" si nu stiu ce sa inteleg. Am facut si un desen cu ea un portret (eu desenez bine) si as vrea sa il dau ca pentru ea l-am facut. Ajutati-ma va rog cu niste informatii.
1) Sa ii dau desenul?
2) Ce sa fac ca sa ma placa caci sunt natural si stiu ca nu e prea "ortodox" sa ma bag intre ei dar nu pot rezista...

PS: NU VREAU SFATURI GENUL: " Fii natural" (pentru ca sunt) "Spune-i te iubesc" (nu pentru ca suntem prea tineri) "Spune-i daca vrei sa fie cu tine" (nu caci mi se pare un cliseu) Vreau sa ma apropii de ea dar nu stiu cum. Nu vreau sa aud comentarii de genul iesiti la un suc sau ceva de genul si nici dai un cadou Daca puteti sa imi spuneti ceva folositor... Multumesc MULT; x

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Da da da Absolut Da-i desenul e o idee foarte buna:X. trebuie sa fie impresionata mai ales daca ai desenat-o pe eahappy si pune un mesaj alaturi de desen. Sigur o sa fie impresionata! In mesaj sa i faci cateva complimente sau niste versuri dintr-o melodie. Stiu ce spun sunt fata!happy Bafta:*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da-i desenul si ramane de vazut ce va fi...

| Noreasontosimle a răspuns:

P.S Imi place cum gandesti!happy

| neutrino a răspuns:

Vad ca tu deja stii ce sfaturi ar fi bune si nu inteleg de ce ne-ai mai cerut parerea.

| KingStone explică:

Multumesc mult! happy Raspunsurile voastre m-au incurajat maine o sa ii dau desenul... Inca o data multumesc o sa va zic maine cu a mers; x

| Rallucc a răspuns:

Ok povestea ta e destul de complicată dar da ar fi ok dacă iai da desenul...Și lasă timpul sa treacă nu mai fii stresat și vei vedea ca va veni la tinewinking