| anonima1993 a întrebat:

Bun dimii TPU :*am o problema de ceva timp care pe mine ma macina zi de zi, Sunt cu fratele celei mai buna prietene de 2 ani ne intelegem foarte bine, ne iubim dar ea de la inceput nu a fost de acord se baga mereu intre noi si uneori ne face sa ne certam.Ne minte mereu pe aman2 cu legatura la celalalt de exemplu mie imi spune ca se vede el cu fete si lui invers.Nu m-ar deranja ast pentru ca noi doi eu cu el ne cunoastem foarte bine si deja ne-am obisnuit cu ea numai ca ea se comporta foarte urat cu mine bine nu numai cu mine cu toate fostele lui si din cauza asta el trebuie sa se imparta.Mie nu imi convine pentru ca vad ca se consuma si il doare lucrul asta..am incercat sa vorbesc cu ea ca, momentan numai vorbim sa-i spun sa ne intelegem doar de dragul lui dar nimic.Ce as putea face in czul asta? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Mituc a răspuns:

Neata! Ai putea incerca sa vorbesti cu parintii lui pentru ca sunt si parintii ei.Ii spui ce se intampla poate ei ar putea sa gaseasca o rezolvare a acestor probleme.Este cea mai buna varianta.Este o bariera a vietii! Succes!

3 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Voi ati incercat sa vorbiti cu ea dar ea n-a renuntat la comportamentul sau pueril. Mai mult de atat nu prea ai ce sa faci decat sa-i reamintesti ca ai incredere in fratele ei, ca e o copila frustrata si fara minte. Suna dur dar asta e adevarul. Ignorati-o un timp si o sa se plictiseasca sa se tot bage in relatia voastra. E clar ca iubitul tau sufera dar ignorand-o si aratandu-i ca relatia voastra e tot mai puternica indiferent de interventia ei, e cea mai corecta modalitate de a o opri. Aveti motive sa fiti suparati pe ea si sa nu-i mai vorbiti un timp pana se linisteste happy

| anonimus321 a răspuns:

Renunta la ea! Spune-i sa nu se mai bage in rel cu prietenul tau, pentru ca tu nu te bagi in rel ei..renunta la ea si ramai cu prietenul tau!

| Mituc a răspuns:

Neata! Cea mai buna varianta ar fi sa vorbesti cu parintii lui pentru ca sunt si parintii ei.Ei sigur vor gasi o rezolvare pentru ca vad viata dintr-o alta perspectiva! Iti poti intreba si parintii daca va iubiti atat de mult si nu va ascundeti de nimic! Succes!