| Dragosh007 a întrebat:

Azi la liceu stateam pe afara cu niste colegi si trece un fost coleg de generala prin fata noastra si l am salutat insa el se comporta ca si cum nu m ar cunoaste, adica un salut asa foarte discret parca in soapta(gen salut...) ca l am salutat ca altfel trecea fara sa se uite la mine. Nu e vorba de ceva dusmania pentru ca am fost prieteni foarte buni (am stat aman2 in banca vreo 3/4 ani, ieseam mereu la fotbal, discutam, ne distram), dar nu stiu de ce se intampla asta? Inteleg ca au trecut 2 ani si ca nu am vb la fel de mult dar totusi macar un salut de dragul vremurilor trecute. Mai am altii colegi care nici nu ma saluta, eu dau salut ca na ne cunoastem am fost colegi si el tace. Poate s eu de vina, voi ce parere aveti de ce slabesc relatiile cu fostii colegi asa tare incat sa nu te mai salute?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Daca ma iau dupa vecina mea, ea zice: "Neam prost!" insa eu zic sa nu-ti bati capul cu asta... Oamenii, de-a lungul timpului, se mai schimba, uita ca au petrecut un timp frumos impreuna, apoi multi sunt neatenti si uneori sunt luati prin surprindere de aparitia noastra sau pur si simplu vor sa uite niste momente pe care le-au perceput altfel. Eu vad fiecare zi speciala, tu o vezi doar normala, altul o vede grea si nasoala, deci perceptia timpului petrecut impreuna nu a fost la fel pentru fiecare. Alteori nu sunt super imbracati si se rusineaza sa fie astfel vazuti, uneori sunt cu cineva cu care nu vor sa fie vazuti etc. Tu esti un tip nostalgic - "de dragul vremurilor trecute" te salut din suflet si iti doresc tot ce-i mai bun in lume si multa fericire! Numai bine!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori si-a luat aere ori era intr-o situatie de nu stia daca tu il mai recunosti respectiv salut inapoi si a preferat sa te lase sa preiei tu initiativa si fiind socat ca l-ai salutat a raspuns in graba.

| WaterDrop a răspuns:

Cred ca nu te recunoscut cel mai probabil, pentru ca se gandea la altele.

| Yon1470 a răspuns:

Intreaba-l si tu pe el si vezi care-i baiu`!

| gshdyxdjs a răspuns:

Continua sa l saluti.
stiu ca si eu mai fac asta. chiar si la prieteni efectiv mi e lene sa salut(e nepoliticos dar...meh). poate se si simte inconfortabil pe langa colegii tai. nu i mare chestie sunt sigur ca n are nimic cu tine.

| Dragosh007 explică:

Dusmanie*
alti*
sorry am scris in graba