| Kidd ♡ a întrebat:

aceste zile sunt cele mai grele din viata mea crying

Totul a inceput la scoala eu eram cu un baiat pe care il adoram dar neam despartytsad iar el acum cateva zile mi-a zis ca el nu m-a iubit atunci cand am fost impreuna.Cand am auzit am crezut ca a cazut cerul peste mine.sad dar am trecut si peste asta(mai greu dar am trecut) si am inceput s vb pe mess cu un baiat de la scoala care dupa cateva zile mi-a spus ca el ma iubeste si ca ar vrea sa aiba o relatzye cu mine dar eu nu il placea il vedeam doar ca pe un pr si am refuzat sa fiu cu el dar de atunci a inceput sa-mi placa de el pentru ca am vazut ca s-a schimbat adica nu mai vorbea pe mess asa cum vorbea inainte sad...si vineri niste prieteni de al baiatului care mia mai cerut odata prietenia mau intrebat daca vr sa fiu cu respectyvul si am zis ca da pentru ca chiar simtzeam ceva pentru el boon si neam combinat si toate bune si frumoase pana cand fostul a vazut ca eu sunt cu acel baiat imp (pentru ca am trecut prin fata lui cu iubitul meu de mana si ne-am sarutat in fata lui) si pe mess mi-a spus ca el ma iubeste si nu l-am crezut dar mia demonstrat si el acum chiar ma iubeste dar eu nu stiu pe cine sa aleg dintre fostul si actualul pentru ca ii iubesc pe aman2 [este adv ca actualul chiar stie sa se comporte cu mine dar eu inca il mai iubesc pe fostul chiar daca m-a facut sa sufar]cryingcryingcryingcrying

Voi ce parerea avetzy?:S Pe cine sa aleg? Sunt foarte confuza!cryingcrying

Multumesc anticipat!:*:*

Răspuns Câştigător
| anonim96 a răspuns:

Eu zic sa ramai cu actualul am facut si eu greseala asta si mersi ca mi-ai rasp la intrb...fostul se schimba ca vremea azi te iubeste maine nu poate si data viitoare te va lasa balta vrea numai sa se joace cu tine in ghilimele pup si bafta:*

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cati ani ai? 12?
Normal ca actualul e mai bun, desi nu cred ca te iubeste nici in 10 ani ca abia v-ati combinat? Dar e mai bine cu el ca poate sa fie altfel decat cu fostul care isi bate joc de tine.
Fostul doar vrea sa-si demonstreze ceva cu tine!

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este in primul rand sa fii singura ce faci. E o situatie destul de dificila. Daca alegi sa fii cu primul te vei arde cu siguranta mai tarziu, daca vei fi cu al doilea il poti rani pe el daca dupa un timp el incepe sa tina mult la tine si tu iti dai seama ca nu simti nimic. Cea mai buna solutie ar fi sa renunti si sa fii singura o vreme.

| gigiro a răspuns:

Iubesti chiar asa de mult y -ul, incat ti l-ai bagat in nume, scrii toate cuvintele cu y in loc de i? Acest obicei ti-a alterat povestirea.Eu inteleg ca esti confuza, cu literele, cu iubitii, dar nici chiar asa. Cred ca cineva ti-a dat raspunsul corect, iubeste-i pe amandoi, probabil iese unul intreg. Eu in aceasta situatie nu inteleg baietii, dar asta-i alta poveste.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Primul s-a ofticat ca te-a vazut cu celalalt si vrea doar sa demonstreze ca te poate avea oricand are el chef. Nici nu-l mai baga in seama, da-i toata dragostea celui cu care esti happy

| Alisa a răspuns:

Asa ii trebuie, abia dupa ce a pierdut, dupa ce a dat cu piciorul la ce avea, si-a dat seama ca tine la tine, pentru ca intimp o sa incepi si tu sa tii la el...lasa-l asa pe fostul, fii indiferenta, chiar daca tii la el, incearca sa ai o relatie cu baiatul care esti acum, daca ai vazut ca merita, si ca tine la tine. sa nu il lasi pentru a te intoarce la fostul, deoarece nu ai de unde sa stii ca dupa aia nu o sa te lase iar, si o sa il pierzi pe baiatul care esti acum. ai grija ce faci, pentru a nu regreta mai tarziu.

| adi4ever a răspuns:

Daca sa-r da si la mine fetele asa...cum te-ai dat tu la ala... eu zic sa-l alegi pe al 2lea ca primul te-a pierut da ce-l mai bine nu e sa fi cu amn2? ca nu ai fi primalaughing

| georgiana a răspuns:

Azi te iubesc, maine nu te mai iubesc?! Asta nu e iubire, cunosti motivele pentru care te-ai despartit de fostul, pune in balanta si alege.Nu te grabi, incearca sa menti o legatura frumoasa cu actualul si sa nu faci o comparatie intre ei, foarte urat asta.

| jocnecurat a răspuns:

Nu lasa pasarea din mana pentru cea de pe gard.Sau cum se zice? Fostul daca e prost si nu a stiut sa te pastreze lasa-l in plata domnului.Vezi-ti de actuala relatie si nu te mai da le vrajeli cu fostul sau altii.Respecta-te si respecta-ti prietenul actual daca el stie sa te aprecieze si sa te trateze cu adevarat.

| octavianpas a răspuns:

Pe al doilea.

| PlAC a răspuns:

Pe fostul. Poate a realizat ce a pierdut si vrea sa recupereze.nu stiu e doar o parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe actualu`-fostul te-a avut si te-a pierdut. ce vina are actualu ca i-ai placut si plus ca erai si singura(tinand cont ca fostul te-a lasat si s-a cam jucat cu tine). eu cred ca actualu chiar te apreciaza si ar merita o sansahappypup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia si te combina pana te mariti.azi cu unul maine cu altul. da cand te mariti ai grija ce minciuni ii spui prostului ala ca sa te creada.ca nici noi nu santem veniti cu biscuitul pe dunare sa mai credem tot felul de povesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e problema la voi fetele acei baieti care va fac sa suferiti pe aceia ii iubiti mult mai mult decat pe un baiat care este tandru cu voi, va iubeste si nu va zice niciodata nimic, alegerea e a ta.