| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum 2 zile am facut-o pentru prima data. Am folosit 3 prezervative, deoarece nici el nu a mai facut-o si ejacula repede. Cand trebuia sa ejaculeze o scotea si am verificat prezervativul de fiecare data pentru a vedea daca nu e rupt, iar inainte de a schimba prezervativul s-a spalat de fiecare data. Deci nu a ejaculat in mine si niciun prezervativ nu era rupt. Acum ma macina indoiala. Daca ejaculezi, iar pe urma te speli, mai poate ramane ceva? Pot sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În aceste "condiţii" NU ai cum să rămâi însărcinată, stai LINIŞTITĂ!

NU ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine este ca după ejaculare să urineze și apoi să se spele.
Stai liniștită, nu este nicio sarcină.
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Apa si sapunul distrug sperma asa ca nu e nici o problema. N-are nici o legatura cu urinatul de dupa ejaculare.

Foarte multa lume considera gresit ca cineva isi da drumul prea repede doar fiindca e neexperimentat. In lumea animala sexul se face in general in graba iar ejacularea se produce relativ repede la unele specii chiar in cateva secunde. Asa ca regula generala pentru specii este ejacularea cat mai rapida.

La om aceste diferente tin de evolutia in timp catre sexul de placere.

Ideea e ca esti foarte norocoasa daca a putut relua "treaba" de trei ori. Ai un prieten potent si atent. Unora nici nu le mai pasa de partenera dupa ce si-au dat drumul.

| Logout a răspuns:

Atata timp cat a schimbat prezervativul e foarte bine, n-ai ramas.

| MiruD a răspuns:

Dar la lichidul preejaculator te-ai gandit? Si ala contine mici spermatozoizi. Eu zic sa ai mai multa grija!

| Capriciu a răspuns:

Buna! In cazul cum ati facut voi doi nu vei ramine insarcinata, dar daca ejaculeaza in tine si te speli poti ramane insarcinata.Pa!

| DorinM a răspuns:

Da! După ce ejaculează, este obligatoriu sa facă si pipi pentru a elimina ce rămâne si pe canalul penisului.
Ar fi foarte bine ca sa începeți sa studiați cate ceva despre contracepție. Uite aici cate ceva despre contracepție http://totul-despre-sex.com/......traceptive

| DorinM a răspuns:

Link nou pentru răspunsul meu: Da! După ce ejaculează, este obligatoriu sa facă si pipi pentru a elimina ce rămâne si pe canalul penisului.
Ar fi foarte bine ca sa începeți sa studiați cate ceva despre contracepție. Uite aici cate ceva despre contracepție http://midoris.ro/......traceptive

| VeteranReintors a răspuns:

Nu nu poti ramane. Dar cati ani avea si cat de des ejacula?

| Anaa133 a răspuns:

Inainte sa postez aceasta intrebare am cautat pe internet poate gasesc ceva asemanator, dar nu prea am gasit.
Acum, poate cineva se afla in aceeasi situatie in care am fost eu si gaseste intrebarea, dar totusi lipseste ceva...concluzia. Consider ca aceasta ajuta cel mai mult, bineinteles si raspunsurile. Aseara mi-a venit ciclul asa ca de acum pot sta linistita.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri, mai ales lui bursuc001. happy