| Bobsss a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea, am folosit prezervativ, doar ca in primele minute acesta s-a rupt (nu am ejaculat, am scos-o pentru ca ceva nu parea ok). Prietenei mele ieri dupa amiaza i s-a terminat sangerarea menstruala. Din nou, nu am ejaculat, nici nu cred ca am stat mai mult de jumate de minut cu el rupt, pentru ca am tendinta sa verific foarte des prezervativul in timpul actului, iar de data asta am verificat, era totul ok si m-am gandit sa ma mai uit o data si am vazut ca s-a rupt

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie : ''Prezervativul pe care il folosesti in mod obligatoriu trebuie sa aiba marimea potrivita adica corect aleasa, incat largimea prezervativului sa fie in concordanta cu grosimea penisului. Prezervativul are marimea adecvata atunci cand se potriveste perfect, adica dupa montarea corecta pe penisul aflat in erectie maxima va strange penisul destul de tare. Numai un astfel de prezervativ dupa derularea sa pe penis, intotdeauna va sta bine FIXAT, nemiscat si perfect intins, fara cute ori botituri ceea ce d.p.d.v. teoretic reduce riscul de rupere a prezervativului spre 0 (ZERO), mai ales daca produsul folosit este produs de o firma de incredere. Daca prezervativul folosit este mult prea stramt ca largime, atunci poate sa crape in timpul sexului, dar cel mai mare risc de rupere a prezervativului apare in cazul in care este mult prea larg si dupa montarea pe penis, se misca, se roteste, aluneca sau se increteste ori boteste. Pe viitor pentru a nu ajunge in situatia de a avea probleme grave in urma carora sa iti lasi prietena insarcinata, cumpara si foloseste numai acel prezervativ care are largimea exacta/potrivita pe grosimea penisul tau. Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Care este intrebarea?
Bula mort din cauza unui accident de masina in urma exploziei unui cauciuc.
Mama lui il bocea, zicand: Din cauza unei pene de cauciuc te-ai nascut, din cauza unei pene de cauciuc ai murit.