| Emilia1015 a întrebat:

Acum 3 zile m-am despartit de prietenul meu de tot.Doua zile m-a ignorat total.Azi a inceput sa frecventeze locurile unde mergeam eu si in seara asta a stat cu mine si cu inca 2 prietene si mi s-a parut suparat.Ce vrea de fapt? Ce as putea face? Sa-l tratez cu indiferenta? Dau funda! Multumesc

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te-ai despărțit de el dintr-un motiv bun, da, tratează-l cu indiferență. Nu-i arăta milă sau compasiune deoarece asta nu-l va ajuta să treacă peste, iar tu te vei complica mai urât în treaba asta. Lasă-l așa. Își revine. El a vrut să-i vezi tristețea crezând că te va face să revii la el.

| Ottakringer a răspuns:

Daca te-ai despartit pe cale amiabila poti sa il intreb care e problema. Ii zici ca totul o sa fie bine, fiecare sa isi vada de drumul lui. Dar iti recomand sa nu mai frecventezi tu locurile pe care le frecventai cu el. Incearca sa mergi in alta parte, asa o sa iti fie si tie mai usor dar si lui. Incearca sa te indepartezi, sa nu te mai simta pe aproape. daca tot te vede in fiecare zi normal ca o sa fie suparat.

| ÖpëиTPU a răspuns:

Daca tu nu il mai iubesti, nu ai de ce sa'l tratezi cu indiferenta, vorbeste cu el, arata'i ca tu ai trecut peste.

| Ottakringer a răspuns (pentru ÖpëиTPU):

In 3 zile sa nu il mai iubeasca? Sentimentele nu dispar pur si simpluwinking

| bbu2eugen a răspuns:

Ca te vrea inapoi si tine la tine...