| anonimsaulau a întrebat:

Buna,acum 7 ani m-am mutat in Romania din Spania, si am vazut o fata, pentru mine a fost dragoste la prima vedere (aveam 7 ani si ceva) nah am fost constient ca nu puteam sa fac nimic adica ea avea 5-6 ani pe atunci,timpul trecea si mie imi era rusine sa vorbesc cu ea, anul trecut in saptamana altfel am fost la scoala aveam activitati sportive si mia fact o poza (eu sunt genu de persoana care nu ii place sa faca poze) si cand am ajuns acasa mi-a trimis-o pe facebook, si de atunci am inceput sa tot vorbim pe facebook, dar insa in realitate cand ne vedeam la scoala ne roseam amandoi si radeam unu catre altul laughing,nah tot vorbeam in fiecare zi cu ea pe facebook si pana la urma so ajuns la discutia despre primul sarut,si am intrebat-o ca pe cine ar alege pentru primul sarut,ea ma alesese pe mine,cand am vazut mesaju am ramas fara aer fara cuvinte nu am stiut ce sa mai zic,scoala din sat s-a desfintat acuma mergem dimineata cu autobuzu' la scoala nu mai ma baga in seama asa mult,dar o vad ca se uita pe furis la mine cand ma uit catre ea repede intoarce capul,am incercat sa ma apropii de ea...dar sta pe scaun cu sorasa,si sunt al naibi de timid cu ea adica o plac nespus de mult si ma tem de un refuz,nu stiu ce sa mai fac oare am sanse cu ea?,cum am spus in ultima vreme nu mai vorbim deloc,se mai uita din cand in cand la mine pe furis, dar nu prea poate ca mai mult ma uit eu la ea laughing intrebarea mea este oare ma place? cum pot sa imi fac curaj sa ma apropi de ea? (scuzati ca am scris atata, dar chiar mai aveam de scris laughing) ) dau FUNDA :*

1 răspuns:
| Maya100 a răspuns:

Consider ca cel mai bine este sa faci primul pas: sa te dai in vorba cu ea,sa o intrebi de o aplicatie,de un nou magazin sau despre o marca de telefoane. Poti sa i ceri o parere despre tablete,spune i ca ai vrea sa ti cumperi una.
Daca totul merge bine,fa i un compliment despre cat de bine ii sta in noua sa rochie etc.
Nu uita ai incredere in tine, iar daca va veni momentul in care sa o inviti in oras, ia ti inima in dinti si intreab-o...
Daca te refuza, ai grija, insa sa nu pari suparat ci intreab o daca are timp in alta zi.

Sper ca te am ajutat
... Funda?