| Claudia a întrebat:

Acum 8 luni am cunoscut un baiat... care avea prietena si era si cu mine in acelasi tgimp. adica o zi laughing cand mi-a trimis sms de despartire si pe urma iar am fot impreuna vreo 4-5 zile cand m`am despartit de el ca imi era mila de iubita lui care il iubea enorm. Pe urma ma simteam foarte prost eram atasata de le si el ma ignora si se comporta aiurea intr-un fel sad. Peste ceva timp s`a despartit de iubita lui cu care a stat 4 ani. Nu am mai vb vreo 4 luni ( nu ca ne-am fi certat doar ca a intervenit raceala ) si acum de curand am aflat ca a fost internat la sputal si l`am intrebat pe mess ce a patit si mi-a zis ca am fost singura care m`am interesat de el si de atunci ma suna in fiecare seara si vorbim de toate si nu e genu de persoana care sa faca ceva pe interes... si imi zice " nu pot sa-ti zic ca te iubesc pentru ca aceste cuvinte le zic greu pentru ca inseaman foarte mult pentru mine insa vreau sa-ti zic ca tin la tine si poate intr-o zi o sa ajung sa-ti spun si ca te iubesc ". Ce concluzie sa trag eu?!straight face Nu mai vreau sa sufar dupa el straight face. Ce sa fac?! Ma minte? ce parere aveti?crying(

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Desi nu ati inceput bine,acum ai sansa sa iti fie bine si tie,evident daca el continua sa-ti placa...
I-ai intrat in suflet cu interesul pe care i l-ai aratat,l-ai emotionat si este recunoscator. Daca cumva te-a judecat vreodata gresit,acum incepe sa vada calitatile tale reale si sa le aprecieze.
Nu te minte,i-ar fi fost foarte usor sa-ti spuna ca nu simte nimic pentru tine,asa cum ti-a spus ca inca,nu te iubeste.
In concluzie, fii aproape de el, ai toate motivele sa speri.
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| a_7338 a răspuns:

Nu te minte atata timp cat iti spune ca nu te iubeste sti iar fi mult mai simplu sa iti spuna te iubesc gandeste-te sunt doar 2 cuv el vrea sa iti arate ca acum ce este intre voi nu a atins "apogeu"si ca vrea sa e iubeasca.

| Noname69 a răspuns:

O sa aveti o poveste frumoasa amandoi! happy

| georgik99 a răspuns:

Sunt 2 cuvinte... ce ai de pierdut? daca zice ca nu ii place de tine iti continui viata daca zica ca si el te iubeste, ai dat lovitura laughing eu sunt indragostit de colega mea de banca. i-am spus ca o iubesc si acum... si ea ma iubeste :X. deci iti zic nai nimic de pierdut