| Cineva_7121 a întrebat:

Acum aproximativ o luna jumate am facut un avort. M-am culcat cu prietenul meu dupa aproximativ 3-4 saptamani. Am facut-o neprotejat dar el nu a ejaculat in mine. Ideea este ca mie dupa avort la o saptamana a inceput sa-mi curga menstruatie. M-a tinut in jur de 5 zile, cum ma tinea de obicei. Dupa ce mi s-a oprit menstruatia, mi-a curs incontinoare o secretie maronie. Nici in momentul de fata nu mi s-a oprit. Acum observ ca au inceput sa se mareasca sani foarte rau. Credeti ca pot sa fiu insarcinata din nou?

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Nu esti insarcinata, nu ai cum. Acel lichid maroniu reprezinta ramasitele avortului. Insa daca stii foarte bine ca ti s-a intamplat ce ti s-a intamplat, de ce ai riscat inca o data si ai facut-o neprotejat?!

| justmeesb a răspuns:

Buna, dupa avort se poate deregla menstruatia si iti e greu sa-ti dai seama cand e perioada fertila de aceea e indicat pana la stabilizarea menstruatiei daca tot vrei sa te culci cu el sa o faci macar protejat ca e asa usor sa se intample lucruri nedorite. Chestia cu sanii poate fi din cauza corpului tau care inca nu "a realizat" ca nu mai exista nici un bebe si lucrurile isi urmeaza cursul pana la un moment dat, nu avea cum sa se opreasca totul brusc. Oricum daca mai ai suspiciuni fa un test de sarcina.Multa sanatate!

| dragutza_1869 a răspuns:

Sigur nu esti insarcinata. sinii, cind esti insarcinata ti se umfla si la tine ink nu a revenit la normal. iar lichidu maroniu nu e nimic grav deoarece organismu tau se curata si nu e exclus sa-ti curga si cite o atzisoara(un matz mic, subtire, sau bucatele mici, sau ceva inchegat din lichidul ala maroniu). nu-ti fa griji totul merge bine, inseamna ca organismu elimina murdariile ramasa dupa avort.

| Deeviiil a răspuns:

Cel mai indicat lucru` ii sa mergi la doctor sa vezi despre ce ii vorba.
SucCes:*

| Cineva_7121 explică:

Inca ceva, dupa avort am avut niste probleme si am stat mai mult stresata, prin frig. Ca sa zic asa am avut o depresie peste care nici in momentul de fata nu am trecut. Sunt foarte stresata si acum ma doboara gandul ca pot fi din nou insarcinta. Va rog sa ma ajutati.

| Cineva_7121 explică:

Pana acum trei zile am avut sani normali. Dar de trei zile au inceput sa mi se mareasca rau si sfarcurile mi s-au marit. Nu stiu ce sa mai zic. De aproximativ o luna si o saptamana am o scurgere maronie. Nu inteleg ce este aceasta scurgere. Am aporximativ o saptamana de cand am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu (Ultima data).

| Cineva_7121 explică:

Ma batea el la cap. Nu intelege absolut nimic. Nu-i pasa ce se poate intampla.

| ailin a răspuns:

Cand ai facut avort nu ti a spus desteptu tau de medic ca nu ai voie sa face sex 6 saptamani? sti ca poti sa te trezesti cu un pui de virus de care nu mai scapi? poti sa ramai normal ca poti sa ramai din nou iar secretie o sa iti tot curga asta e normal dupa avort mergi la doctor si vezi c iti mai zice dar nu t mai juca cu sanatatea ta chiar asa ca ai o viata nu 10 stiu ca sunt dura cu tine dar trebuie sa t trezeasca cineva ai fost inconstienta cand te ai culcat dupa ce ai ramas gravida iar fara sa t protejezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata sigur pentru ca ti-a venit mentruatia si aceea secretie poate ca este din cauza avortului si sani sau marit din cauza ca ai facut sex poate nu ai mai facut de mult timp si din aceeasta cauza. Si depinde si ce varsta ai sunt mai multe varinate la problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi urgent la medic. Nu mai astepta ca toata lumea sa-si dea cu 'presupusul'.

| tania_9007 a răspuns:

Parerea mea este ca nu esti insarcinata ci ai ajuns la maturitate.