| faranume8998 a întrebat:

Buna, acum ceva timp cred ca au trecut un an sau doi, m-am masturbat pentru prima data și mi-e rușine sa spun chestia asta dar am o curiozitate, aceasta fiind:
Mai sunt virgina dacă m-am masturbat pentru prima data și mi-am introdus un deget in vagin dar faza e ca nu e sa zici ca m-a durut când l-am băgat sau am simțit ca am împins himenul pur și simplu mi-am băgat degetul și l-am scos de 2 ori nu a curs nici sânge, dar totuși îmi este frica?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti virgina pana in ziua in care faci sex cu un penis, atunci te vei dezvirgina, ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

Ești virgină până ce vei fi pătrunsă prima dată de un penis

| VoidEternal a răspuns:

Frica de ce?

Normal că ești virgină. Nici măcar masturbare nu se poate numi ce ai făcut tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De virginitate scapi la primul contact sexual normal cu partenerul, nu când îți introduci tu degete sau alte alea.

| Miruna333 a răspuns:

De ce iti este frica? Nu inteleg. Ce s-ar intampla daca nu ai mai fi virgina? Virginitatea este ceva creat de oameni, asta inseamna prima data cand intretii relatii sexuale.

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Masturbarea este ceva normal.
Ca si sfat, cand te mai masturbezi incearca sa nu spui absolut nimanui.
Indiferent cine este vei ajunge sa fii batjocorita, pentru ca mentalitatea romaneasca inseamna batjocora.
Masturbarea cu degetul nu duce la dezviginare.
Masturbarea cu un vibrator pe labii sau clitoris nu poate duce la dezviginare.
Numai o penetrare corecta poate duce la dezviginare si ruperea himenului.