| DarkGirl03 a întrebat:

Am 15 ani jumate si azi din curiozitate mi-am introdus un deget in vagin, eu fiind virgina. Chestia ciudata a fost ca nu am simtit deloc durere si mi-am introdus tot degetul. E posibil ca eu sa nu am himen? E ciudat.Precizez ca pana acum nu mi-am introdus nimic in vagin.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Himenul este prevazut din nastere cu 1 gaura mai larga sau mai multe perforatii, necesare pentru a se putea elimina sangele la menstruatie. In mod cert si himenul care acopera vaginul tau are o astfel de gaurica prin care ai reusit sa-ti introduci fara probleme degetul in vagin. Sunt extrem de rare cazurile in care fata sa se nasca fara himen, sau ca himenul din nastere sa nu aiba nicio gaurica. Te poti masturba in voie fiindca nu risti nici macar sa-ti deflorezi "pasarica" Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Mama...ce generatii.
Bai voi o sa ne platiti pensiile, vai mama noastra.

| DarkGirl03 explică (pentru DeathIncarnate):

De parca generaria ta a fost mai buna. Si atunci se faceau lucrurile astea doar ca nu se discutau si le ascundeau dupa covor. Suntem in 2017, la ce te astepti? Fete de 12 ani se lauda ca nu mai sunt virgine. Eu doar voiam sa stiu.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru DarkGirl03):

Fetele de 12 ani se lauda natarailor ca tine, care mai si cred ce spun niste mucosii

| DarkGirl03 explică (pentru DeathIncarnate):

Nu are rost sa ma cert cu tine.

| kanechy a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Bine spus:
o generatie de toata rusinea!
si mai spui sa ai incredere sa iti cresti copii aici, cand exista siteuri special pentru a le explica cum sa se masturbeze!
bine si fara ele, tot se mai gaseau cativa prosti care ii incurajau si pe altii! dar partea nasoala este ca aproximativ 80% din logarii de pe TPU sunt oameni in toata firea oameni de toata jena care nu se gandesc ca de exemplu fata asta de 16 ani parca le putea fi copilul lor, asa le, ar fi placut si lor sa li se incurajeze copilul!
in loc sa il pui sa invete si sa lase prostiile ca se duce tara de rapa plina cu prosti care incurajam masturbarea si te miri tu ce! inteleg faptul cu orele de sexologie, macar ajuta cativa cretini sa nu se inmulteasca pamantu cu prosti dar faza cu masturbarea, si pentru copi! este peste masura! luati frate atitudine si incercati sa schimbati si voi ceva! Vorba ta deathincarnate, o sa ajungem sa fim crescuti de prosti care nu avem garantia ca se pot intretine nici pe ei! nu va ganditi ca sunt un comunit sau ceva, ca am 50-60 de ani si fac dictatura, din contra am 19 si asta e adevarul pe care mi.as dori ca mai multi tineri sa il accepte si sa faca ceva in legatura cu asta!
nu am vrut sa jignesc pe nimeni, eu m.am adresat fix persoanelor care dau sfaturi si mare atentie, incurajeaza tineri sa o faca fara probleme ca viata iti ofera surprize|!, sa va ganditi ca voi cu sfaturile voastre puteti ruina viata unui tanar sau tinere usor de influentat, cu un sfat puteti totodata sa claditi o persoana, si cam asta s-a uitat in ziua de azi, faptul ca noi daca statul ne fura si isi bat joc de noi, macar noi intre noi sa ne ajutam si sa crestem comunitatea, nu sa asteptam mila de la cineva!
este prima oara cand citesc mesajele de pe categoria asta si sunt foarte dezgustat! am intrat pe prima intrebare vazuta si am raspuns persoanei care am observat ca e mai treaza din adormiti!
scuze pentru greseli, am scris la nervi si putin mi-a mai pasat ce am omis si ce am pus in plus!

| ywar a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Din pacate asa este! Pe mine ca tot spun asta pe site adminii site-ului m-au suspendat o luna. Asta e generatia de rahat care vine din urma. Copii scapati de sub control. Pe vremea cand eram eu copil proabil ca astia ar fi luat bataie de se cacau pe ei! Am invatat foarte multa carte la viata mea si am facut-o din dorinta de a nu ajunge un nenorocit. Pentru generatia asta nu mai conteaza nimic. Sunt descurajat si trist.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru kanechy):

Stai linistit scuzele nu-si au rostul(pentru gramatica, fireste), sunt complet de acord cu tine si cu fiecare fraza scrisa.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru ywar):

Complet adevarat, cuvant cu cuvant!
Totusi ce sperante sa mai avem pentru plozii astia, cand sunt crescuti de niste animale(nu parintii)caci asta este motivul pentru care ei sunt atat de paraleli cu realitatea.....Vina in totalitate o au asa-numiti parinti.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Parcă pe tine nu te-au interesat chestiile astea la 15-16 ani.
De mic ar trebui sa fii informat, ca sa nu ajungi sa faci copil la 14 ani.
Crezi ca inainte nu erau cazuri? Erau, dar cum spunea si cel de mai sus, nu aveau unde sa se discute.
Suntem cu ani lumină in urmă ca ţară si ca mentalitate...
Cu gandirea asta nu ajungem nicaieri, poate doar o sa ii facem sa asculte de frica (batandu-i), iar numai un cretin ar face asa ceva, cineva care nu are un argument de spus, cu bataia doar acoperim niste goluri pe care le puteam completa cu argumente.
Nu cred ca problema e la generaţiile astea, ci la voi, tot timpul criticati oamenii si veniti cu tot felul de idei comuniste.
Ce-ar fi sa încercati sa ii intelegeti si pe ceilalti? Nu sunteti buricii pamantului daca ati fost nascuti in 60-70-90...
Sunt multi cretini care pun întrebări tampite gen "e normal sa am scula atât la x ani? " dar asta nu înseamnă ca toţi sunt la fel.
Atât timp cat gândeşti despre noile generatii ca sunt niste prosti, tampiti, etc... Asa o sa ii vezi, pentru ca iti programezi reacţiile din nainte.
Nu va inteleg frustrările... Ce te freacă pe tine grija dacă vrea sa afle ceva?
Ce găseşti atât de rau in masturbare? Ia fabulează putin si spune-mi ca tu nu ai facut-o niciodata, si ca nu ai fost niciodată curios sa aflii chesti de genu, ca nu te-a atras fizicul unei fete niciodată, etc.
Si din nou, care-i treaba ta ca-si dă vecinu de la parter ****? E viata lui, face ce vrea, are liber arbitru asa cum si tu ai, dar atât timp cât tu incerci sa ii bagi pe gât o parere cuiva si cauţi ceartă, deja nu mai respecţi regula asta.
Asta nu înseamnă ca nu-ti poti exprima liber opinia, dar din câte văd tu ai niste idei tampite fixate in cap si te iei personal de cineva.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dinainte*

| DeathIncarnate a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Uuu,prea multa frustrare copile insirate in atatea randuri.
Nu pe mine nu ma interesau astfel de lucruri la 15-16 ani. Dumnezeule nici nu se pune problema cum ca eu nu as fi facut asa ceva(ca normal ca am facut,dar vad ca fara atatea intrebarii absolut cretine, am reusit sa cresc fara nicio problema).Eu munceam, aveam timpul ocupat, nu frecam curentul de pomana in casa.
Ideile astea "tampite fixate in cap", reflecta din pacate realitatea.
Culmea este ca marea majoritate care n-au prins nici macar 2 minute in Comunism,ne spun noua ca suntem in urma ca mentalitate precum comunistii(cerceteaza putin netul si vezi unde eram noi in Comunism,GLOBAL ma refer-in materie de productie, industrialiare, locuri de munca, etc).
Mentalitatea "comunista"in opinia voastra, se reflecta in "bunul simt"?
Atunci imi intaresti din nou spusele anterioare.

| DarkGirl03 explică (pentru SkandallKamataru):

Apreciez ca am dat de o persoana cu mintea deschisa. Nu are rost sa-ti irosesti energia cu ei. Lucrurile astea se discuta, e ceva normal. Decat sa ai copii de la 14-15 ani. Pe vremea lor fetele se casatoreau si faceau copii de la 15-16 ani si stiu destule cazuri. Lucrurile se schimba, iar frustratii ca ei nu pot sa accepte asta.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Frustrări înșirate? Doar atât ai inteles tu din tot "mini discursul " acela? Nu stiu care dintre noi este mai frustrat, dar cu siguranţă nu eu.
In legătură cu "muncitul", unde ai vrea sa muncească acesti copii, in câmp? S-au dus vremurile.
Pe vremea voastra aveaţi o minge si o cretă pe care le credeati tehnologie de ultima ora(daca si mingea aia o aveati).
Daca ati fi dat de atunci de calculatoare, 100% ca treceati de la creta, la pc-uri.
Ai vrea sa stagnam? Sa ramanem permanent la cretă si minge?
Tu crezi ca dacă, calculatorul, telefonul, etc...erau atat de plictisitoare, se mai jucau copii pe ele, le mai foloseau? Si nu doar copii le folosesc.
A apărut trendul cu kendame, aţi facut gura ca "ceee waa toata ziua vad copii de 12-13 ani care zdrangane kendama"
A aparut trendul cu fidget spinnere "ce waa toata ziua vad copii de 12-13 ani care freacă spinneru ala, autiştii dracu"
Când eram mai mic, aveam robotii, masini, ma jucam cu ele, imi imaginam ca eu sunt batman si ca ii bat pe toti robotii laughing
Ma uitam la filme cu Bruce Lee, iar apoi imitam ce vedeam in filme cu robotul meu, dar parcă voiam si ceva mai realist, ceva in care ma pot misca, ceva in care pot sa fac ce vreauAsa am descoperit pc-ul.
Peste ceva timp a aparut un joc "Dc universe", care era genul meu de joc, imi alegeam un erou si aveam abilităţile sale (pe joc normal).
E normal ca atunci cand imi trăiam visul, sa renunt la piatră si minge pentru un moment.
Pentru a evolua avem nevoie de stiinta si de tehnologie, iar copii astia prosti, autisti si fara viata, o sa fie oamenii de maine care o sa gaseasca remediul impotriva cancerului, ebola, sida, etc...
Daca Andreea vrea sa se vopsească verde, lasa-o, daca Robert vrea sa caute raspunsul unor întrebări, lasa-l... Au nevoie de experienţa asta.
Adultii ar trebui sa ii ghideze, nu sa ii tragă in jos
Dacă in familie ar exista comunicare, nu ai mai vedea copii care pun întrebări tampite, dar cum voi consideraţi un subiect tabu si epilatul la subrat, e grav.
Să judeci generaţiile actuale doar pentru că tu faci parte din una veche, mi se pare un gest lipsit de raţiune.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Aproape ca mi-a dat o lacrima...

| 1231242 a răspuns:

Daca ai putea sa te dezvirginezi singura, baietii nu ar mai avea cocos si s-ar baza pe degetele...

| TanteMarianne a răspuns:

Posibil. oricum un deget oricat de lung si gros este nu este acelasi lucru cu un penis. incearca sa iti bagi un O.b super (din ala mai mare) daca nu simti nimic, probabil ca nu ai himen.

| DaniAdrian a răspuns:

Nu este nimic ciudat, corpurile noastre difera de la unul la altul, himenul tau este mult mai elastic de aceea va fi mai greu de spart, good luckwinking