| Loooolaaaa a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani vorbeam cu cel mai bun prieten al meu. Si vorbeam noi de relatii, cand ma intreaba daca vreau sa fiu cu el. Am zis ca vreau, imi placea de el.
Noi ca prieteni ieseam afara radeam, ne simteam bine, dar de cand suntem impreuna, nu ne-am vazut nici macar o data. straight face Si e asa aiurea... Il inteleg ca e a 9, ca are nu mai stiu eu ce probleme, da ce fel de relatie e asta?straight face Eu sunt a 8 si tot as vrea sa ies afara cu el si etc... Chiar daca am de invatat si de repetat.

Vb prin mesaje, daca ii trimit eu, daca nu, nu vorbim in ziua aia. Si m-am saturat. Nu pot sa fiu doar eu in relatie...

Cand eram prieteni ne alintam mereu cu cuvinte gen "ce faci iubire" sau " mi-e dor de tine pisic"laughing chestii din astea, "te iubesc " era la ordinea zilei. Si acum, nimic. Si nu inteleg de ce.

E clar ca nu ma iubeste ca daca o facea imi arata catusi de putin. Iar daca el nu-mi da sansa sa ii arat ca eu il iubesc si ca as incerca sa fiu asa cum vrea el, cum ar putea sa ma iubeasca?

Eu nu il chem afara, pana la urma el e baiatul nu? Pana acum numai eu am incercat sa fiu cu el, ca din partea lui nu vine nimic. Nici nu pot s-o numesc relatie.

Si pana la urma daca nu ma place, nu ma iubeste de ce m-a mai intrebat daca vreau sa fiu cu el? De Sf Valentin voi fi singura, desi se presupune ca eu am un iubit.

Deci ce sa fac ca in toata chestia asta sa se invarta rotitele?

Scz ca am scris mult dar cand ma apuc nu mai termin.happy

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Am patit si eu asa.nu e o regula ca baiatul sa invite fata undeva, o poti face si tu, daca vrei ceva. spune.e simplu

| neutrino a răspuns:

Multa zarva pentru nimic. Baiatul a auzit si el ca este bine daca are o relatie. A primit acordul tau si acum este mutumit ca este in randul lumii.

| Azµre a răspuns:

Comunicarea este cheia, discută cu el și remediați problema.

| Ycu a răspuns:

Deci ai ales o relatie in loc de o relatie de prietenie frumoasa, tipic, e destul de gresit ceea ce ati facut, si probabil el a realizat asta, si se gandeste ca mai bine erati prieteni, acum daca tot ati facut pasul asta puteti rezolva prin comunicare, il intrebi frumos de ce te ignora, si de ce este mai rau in relatie decat era in relatia de prietenie pura, eu cred ca lui nu ii convine relatia cu toate ca el a propuso si acum nu vrea sa te raneasca. Cheers.

| wrath007 a răspuns:

Vorbeste cu el si rezolvat-o

| IREros a răspuns:

Ah dragoste tanarabig grin ce frumoasa e. Eu am cerut prima data prietenia unei fete in clasa a 5-a printr-un biletel prins in pixlaughing. Eram rosu ca racul si a zis da ca sa vezi. Pana in clasa a 8-a nu am facut nimicbig grin doar ne tineam de mana acunsi pe sub banca ( ne mutasem in aceeasi banca ulterior). Abia in clasa a 8-a am pupat-o pe obrazbig grin si dupa ne-am despartit ca am mers la licee diferite. Ce incerc sa iti spun e ca eram timid de muream, nu am fost in stare sa ii zic nimic, desi o iubeam, ea era la fel, si din cauza asta nu a tinut. Poate el este cum eram eu, si e blocat, inteleg ca tu esti fata, si ai vrea sa ia el initiativa, dar daca nu incearca tu.

In orice caz, cel mai indicat ar fi sa discutati, vezi ce crede, poate te iubeste si s-a blocat, s-a speriat, sau regreta, si vrea sa fiti iar prieteni. In legatura cu ziua indragostitilor, cat cliseu, e o zi ca oricare alta, intr-un cuplu ziua indragostitilor e in fiecare zi nu 14 feb. Mult succestongue

| AnimeXgirl a răspuns:

rolling on the floor) Ai inteles totul gresit.
Stiu sa-ti raspun ca si mie mi s-a intamplat, decat ca eu eram cea care nu facea nimic laughing.

E din cauza ca e prea timid, nu stie ce sa faca, cum sa se comporte, nu mai stie nici unde ii e capul iti spun eu laughing) ....deasta sunt 2 tipuri de oameni ep pamand oameni timizi care nu par a fis si oameni timizi care de fapt sunt chiar agrezivi intr-o relatie, deci, nu e vorba ca nu te iubeste sau ceva de genu..doar ca nu stie cum sa se comporte big grin.
Funda!?