| ..._4575 a întrebat:

ajutati-ma va roogg...
nul pot uita pe fostul, de 6 luni ma chinui cu asta...m-a sunat de mai multe ori cu intetzii de prietenie, si intr-o zi nu demult ma invitat in oras.ma socat, imi zicea ca eu l-am despartzit de prietena sa, si eu le zic la toti ca noi sintem impreuna macar ca nu a fost asta.nu am zis nimic, mai inseara mama sa implikat in aceasta, la sunat si a inceput sa strige la el, si acum suntem certatzi, nu stiu ce sa fac sal reintorc(((

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, fi indiferenta cu el, ca daca ii pasa tot el te va cauta, tot la tine se intoarce; nu e frumos din partea lui sa te acuze ca tu ai fi vinovata ca el s-a despartit de prietena lui din vina ta... poate e doar un pretext sa se bage si el aiurea in seama cum facea prietenul meu cand eram despartiti; am fost indiferenta cu el si tot el m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa ne impacam; chiar daca il iubesti si suferi nu te arata, mai asteapta un timp sa treaca supararile. Dar sa nu ii arati ca suferi si ca il iubesti ca asa isi ia lumea in cap si face ce vrea cu tine si te ia la rost.Mai bine cauta-ti pe altcineva sau fa diferite activitati ca sa nu iti mai stea gandul la el, nu are rost. Fa ceea ce simti, eu stiu ca e greu sa nu fi cu persoana iubita, dar nu trebuie sa decazi in fata lui ca atunci mai rau faci...viata merge mai departe, fi tare!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu sunt 110% convins că nu ai să-l mai reîntorci niciodată. Eu dacă aş fi în locul lui nici nu aş mai vrea să mai aud vreodată de tine sau de neamul tău.
Te rog nu te supăra dar ce căuta maică-ta să-l sune? Sincer!
El era cu tine sau cu maică-ta?!
Pe viitor nu mai permite mamei tale să se bage în vreun fel în viaţa ta!

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca mai bine ar trebui sa te prefaci indiferenta si sa astepti un timp pana se limpedezc apele.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu inteleg cum sal desparti tu e imposibil daca el te suna ce legatura ai tu cu asta spune-i in fata ca il mai iubesti si ca vrei sa o luati de la capat daca mai tine la tine o sa inteleaga daca zice ca el nu tine la tine ar fi bine sal ocolesti deoarece nu e bine sa stai cu o persona care nu te iubeste bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa te chinuie acest gand daca stii ca nu e adevarat. Si in legatura cu uitarea lui, ar trebui sa iti gasesti alt prieten care sa te iubeasca big grin

| ..._4575 explică:

Asa mia ziso de parca eu sunt vinovata ca sa despartzit...imi este frica sa-i zic in fata, cred ca ma urashte acum si nici nu stiu cum sa incepem din nou sa vorbim, mamei i-a spus ca nu avea de gind sa mai aiba nimic cu mine, nici nu stiu ce sa mai fac...imi ies din mintzi

| ..._4575 explică:

Monyk ...mersy mult... sper eu ca se va intoarce.(