| anonim_4396 a întrebat:

Imi place si mie de un baiat, eu mai demult i-am dat lui id unei prietene.
Ei au inceput sa se inteleaga f bine, adica si eu ma inteleg bine cu el dar nu vorbim atat! El ma place, insa nu face nimic. Mi-a zis ca vrea sa ramanem doar prieteni, pai ce frate asta e prietenie? Poate mai mult cu ea decat cu mine. Prietena mea nu-l place, insa de el nu sunt sigura. Adica ea ramane in plus pentru fizica si pleaca impreuna, pe ea a sunat-o azi dimineata, pe mine nu stiu telefonul meu e la mamahee hee ma rog! Se uita la mine, in ochii mei, dar ma si ignora. Vineri mergem la film cu mai multe clase, ea l-a intrebat pe el daca sta cu noi si a zis ca da!
Eu ma simt cumva nu stiu adica te intelegi mai bine cu prietena fetei pe care [cica] o placi... O suni... straight face Ei s-au pupat pe obraz, cand o lasa pe ea acasa. Eu?! Nici macar nu vorbesc pe jumate cat vorbeste ea cu el, fiind ca nu am ocazia! Poate vineri la film, nici acolo nu sunt sigura ca o sa stea cu noi sau in fine, cu mine!
Chestiile astea i le-am spus si ei, iar ea a zis ca sunt doar ca niste frati! Ceea ce cateodata mi se pare foarte sigur, pentru ca mi se pare normal sa nu vorbesti cu o fata pe care o placi cat vorbesti cu alta pe care o consideri numai prietena. Insa, cateodata mi se pare ca o place, ca e mult mai apropiat. straight face
Ahh ce m-am saturat!

5 răspunsuri:
| DonnaEmperatriz a răspuns:

Mah. e o situatie delicata!
Testeaza-l si afla daca te place cu adevarat.Nu-i nimic daca-l pierzi.Mai sunt baietii in lumea asta.Intreaba-l clar:"Ce simti tu pentru prietena mea?"Asa, sau mai e o varianta.
Incearca sa te faca geloasa.
Iti dau un sfat:La ore[daca sunteti in aceiasi clasa]arunca-ti privirea catre el, si daca privirile vi se intalnesc e bine.
In pauze, nu-l baga in seama, baga alti baieti, sa vezi, ce reactie are?
succes!

| ALice_4674 a răspuns:

Lasa-l o perioada in pace.Nu-l baga in seama, nu-l suna, nu-i trimite mesaje, nu il privi in ochi.Asa o sa vina el la tine.Sincer,eu am facut asta fara sa vreau si m-am trezit cu el bagandu-ma in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AshleyTisdaleMichelle
nu suntem in aceeasi clasa, insa acum cand am plecat de la scoala si vorbeam cu niste fete, s-a uitat fix in ochii mei iar eu nu am mai schimbat privirea. Si a stat vreo 3 secunde si dupa aia a zambit happy. Iar apoi se vedea ca era rusinatlaughing.
Muahahahaa

| Deer a răspuns:

Poate încearcă doar să te facă geloasă, să te testeze... Încearcă să faci și tu același lucru?

| Loricik_6908 a răspuns:

Naspa.Stiu cum e si poate ca tipul chiar te place dar nu are tupeu sa iti arate acest lucru.Ar trebui sa te apropii de el, iar apoi sa afli daca te place sau nu.Cauta si tu niste lucruri care le aveti in comun.Asa o sa fiti mai apropiati.Bafta!