| Smile25 a întrebat:

Buna all.Cum sa incep, da pai timpul a trecut si se pare ca am ajuns deja la o varsta la care totul ar fi normal.(18 ani). DAR, mie imi este oarecum frica si nu mai vreau sa imi gasesc vreun prieten pentru ca sincer nu am in plan sa imi incep viata sexuala curand, si dupa unele pareri si asa in general se pare ca majoritatea baietilor nu prea asteapta mai mult de jumatate de an daramite 2 ani[laughing]si mai ales ca ai 18 ani, li se pare ca e ceva normal, insa eu nu vreau sa fac pasul asta de pe acum ci peste vreo 4 ani :d.So intrebarea mea e :ce sa fac, sa fiu singura si sa nu ma implic in nici o relatie, si asa mai am scoala etc.Pana acum nu am mai avut un iubit si deja vad ca a trecut timpul foarte repede, fara sa imi dau seama, nu e ca nu as fi putut avea dar nu am fost eu interesata, sunt genul care nu ma implic intr-o relatie doar de dragul de a avea un prieten.Deci ce pareri aveti? Si app daca aveti de gand sa raspundeti in ras si sa fiti rautaciosi mai bine nu mai scrieti doar ca sa spuneti ca ati dat un raspuns. O zi buna.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da si pe tine te apreciez (ma bucur ca mai gasesc fete ca tine) mai ales sunt in pericol de extintie si faci bine daca te centrezi pe studii doar in viata ai timp sa iti gasesti prieten si iti doresc sa ai parte de unul ca tine virgin asa e mai interesanta situatia.

| Castiel a răspuns:

Pai fa ce ai facut pana acum nu fi interesata,daca iti place de cineva ignora-l si etc nu prea stiu ce sa zic adica daca apare baiatul viselor tale si tie ti se aprind calcaile dupa el,nu prea ai cum sa scapi decat daca ai o fire puternica, SAU iti iei un iubit mai de moda veche dar nu prea cred ca exista, sau daca exista nu are fizicul atat de buntongue

| JackyVip a răspuns:

Eu spun ca poti duci o relatie in paralel cu scoala sau alte activitati dar:

Incearca sa gasesti un partener cu aceleas ganduri, sentimente ca si ale tale care nu vrea sa faca dragoste dupa jumatate de an!

Eu de exemplu ma regasesc in niste cuvinte de ale tale pentru ca nici eu nu am avut o relatie serioasa pana acum dar, am o prietena foarte buna care ma inteleg cu ea...

Incearca sa gasesti un baiat pentru caracterul tau trebuie sa gasesti!

| euRu a răspuns:

Draga mea fata... temerea ta e normala dar sincer deja nu ne mai aflam in era lu Ceausescu cand daca nu erai fecioara te dadea mama ta afara din casa.
Acum relatiile sexuale ale oamenilor cu varsta de 18 ani sunt vazute ca ceva normal
Dar!, te sfatuiesc sa nu incepi direct cu "actiunea" spui ca nu ai mai avut prieten inainte deci te sfatuiesc sa o iei incet... eventual gasesteti unu care nu este asa grabit sa te bage in pat (mai exista si din astia ), sper ca te-am ajutat. Funda plswinking