| Beebytza a întrebat:

Buna all...deci cum sa incepthinking

Sunt cu un baiat de 2 luni il iubesc ffff mult, cu toate ca inainte nu-l suportam de loc, m-a facut sa-l iubesc enorm de mult... din pacate nu prea ne intanlim doar la scoala pentru ca stam in zona rurala si fiecare in comuna lui.
Deci sa trecem la subiect...ieri am fost la o prietena de-a mea, care lokuieste in komuna cu el pentru a ne intanli.Toate bune si frumoase pana a inceput mama prietenei mele sa faca urat, sa intram in curte ca nu vrea sa vb vecini de eachatterbox. Chestia e ca eu nu prea mai am prietene toate m-au tradat toate sunt pe interescrying ea era singura pers care ma mai putea sprijini si pe alta parte ma putea ajuta sa ma intanlesk cu el.
Inainte de a ma imprieteni cu ea eram intr-un grup format din 2 fete pe nume andreea si ileana ele se cunosc de miki au kopilarit impreuna, eu m-am mutat aici acum 3 ani din bucurestisigh cu ele nu prea am mai vorbit deoarece ileana era cu minciunile si vorbit-ul pe la spate, iar andreea fusese infulentata de ea.Nu am mai vorbit cu ele timp de 3 luni.
Dar aseara spre mirarea mea ileana m-a bagat in seama, mi-a spus ca vrea sa ne impakam sa fim din nou ca la inceput.Ideea ei imi plakuse am acceptat sa fim prietene din nou. I-am spus si prietenului meu, cand a auzit a inceput sa se supere deoarece inainte cu ceva timp am avut cateva conflicte din cauza lui ileana. mi-a spus sa nu ma impac cu ea pentru ca vrea sa ma impake cu fostul meu prieten, a spus ca este parsiva si nu trebuie sa imi mai fie prietena.Pe o parte eram de partea lui dar pe kealalta parte eram de partea ei, eu nemaiavand pretene... a inceput sa o injure pe mess sa ii spuna sa nu mai vorbeaska cu mine ca e o parsiva ca pana acum ma injura pe la spate, keea ke era adevarat. Apoi m-a pus sa aleg intre el si ea ceea ce nu puteam face o data ce ei ii spusesem ca gata ne impakamsadea a iesit dupa mess si mi-a spus ca ma va suna a doua zi adica azi sa ies pe afara. Dupa ke a iesit iubitul meu ma suna eu nu ii raspundeam mi-a spus daca nu ii raspund nu va mai vorbi cu minesad i-am raspuns si a inceput sa tipe sa imi spuna ca nu e bine ce fac ca voi fi influentata de ea.Eu eram foarte suparata, deoarece inainte sa ma sune mi-a spus sa raman cu ea ca asa nu mai merge:-

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

Chiar daca nu mai ai prietene, asta nu inseamna ca vrei prietene false. Eu cred ca prietenul tau are dreptate, nu mai vorbii cu Ileana ca o sa te molipsesti. Si eu am avut o prietena de genul dar am renuntat la ea pentru ca mia deschis ochii tot un iubit si sincer chiar a avut dreptate, nu ii simt lipsa, mi-am facut alte prietene si am avut grija de data asta ce alegwinking
Deci fa-ti alte prietene sau daca nu, daca el te poate sprijinii si in sensul asta, adica daca poti vorbii cu el si ca un prieten atunci nu iti mai trebuie altcevawinking. Lumea e numai pe interes deci cu cat mai putin oameni care te cunosc cu atat mai binewinking

4 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Poi daca u crezi c ileana tie prietena(eu nu prea cred da am rog). Odata c te-a barfit si te-a mintit, va ace si a doua oara si a treia, deci nu stiu te-as sfatui sa nu te impaci cu ea, mai ales daca asta iti strica relatia cu pers iubita. Vb ci ileana sp c iti pare rau da dupa tot c a facut u nu poti so ierti, apoi suna-l si pe prietenul tau si sp c nu te evi impaca cu ileana si ai s avezi co sa fie binewinking. Si nu-ti face griji c nu ai sa iti faci prieteni, prieteni vn atunci cand ai sa ai cea mai mare nevoie de eiwinking

| sysy_1065 a răspuns:

Pai in primul rand din cate am inteles ati fost certate atata timp poate ea(ileana)si-a dat seama ca a gresit iubitul tau pana la urma urmei ar trebui sa te accepte cu prietenii care ii ai daca chiar va iubiti cum ai spuswinkingat trebuie sa-i sp iubitului tau ca sa-i mai dati o sansa ilenei! pana la urma urmei orice prieten /prietena cand va certati barfeste.si cu iubitul tau daca te-ai certa pun pariu ca si el te-ar barfii! altfel nu ar mai avea lumea ce vorbi happydeci sinker iubitul tau ar trebui sa accepte. pana la urma urmei nu mai ai nici o prietena big grin sper ca ti-am fost de ajutorwinkingj cu o prietena sa nu te certi niciodata pentru un baiat ca azi esti cu el maine nu mai estiwinkingj dpaia ai o prietenie in minus din cauza luiwinkingsucces!

| buBuzZyK a răspuns:

Eu zic sa o lasi pe ileana deoparte pentru ca dupa tot ce tsia facut eu cred ca ea vrea o razbunare...asa ca mai bine o lasi deoparte si in felul asta nu te mai certi nici cu pr tau...succes:X

| Leaflets a răspuns:

Draga mea, din punctul meu de vedere, Ileana nu pare chiar usa de biserica.dar nici despre iubitul tau nu stiu ce sa cred. Poti pastra relatia cu Ileana, dar si cu prietenul tau astfel: Explica-i LUI ca NU vei mai fi in viata ta cu EX-ul, EI ca niciodata sa incerce sa te cupleze cu el pentru ca va iesi urat. TA-DA!