| MyTzZy a întrebat:

Buna all! Saptamana trecuta m'a invitat o colega la ziua ei de nastere. Acolo am cunoscut un baiat, si mi s-a parut simpatic asa ca i'am cerut id'ul. Dupa ce am venit de la petrecere am intrat pe mess si (chiar daca era foarte tarziu si mama era nervoasa ca nu ma culc mai repede) am vorbit cu el 3 ore sau mai mult, despre chestii banale, pot spune. Din seara aceea vorbesc cu el zilnic, imi cere sfaturi sau ma intreaba care e parerea mea in legatura cu anumite chestii, si eu faceam la fel. Am inceput sa'l plac destul de mult dar nu stiu daca si el simte acelasi lucru.Va rog sa'mi spuneti ce sa fachappy
Fuditsa+votwinking

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca il placi sa vezi cum reactioneaza poate te place si el la fel de mult sau asteapta pana ce face el primul pas.Sau ai putea sa-i dai de inteles ca il placi asa in mod indirect nu sa-i spui direct si poate asa o sa ajungeti la mai mult decat o simpla prietenie.Bafta!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca tot vorbiti atat de mult pe net, ai putea sa-l intrebi si daca te considera prietena lui, adica de suflet sau doar "amica".

| Ella_1621 a răspuns:

Il poti intreba simplu daca simte ceva pentru tine si ii poti spune asa: o mica intrebare. Daca tzias spune ca te plac ce ai crede?:-ss si daca si el va spune ca si eu simt la fel e totul f ok.macar cu o idee sper ca tziam fost de folos:*. succes:X

| Olteanu2012 a răspuns:

Pai daca te intreaba anumite lucruri sau iti cere parerea in anumite probleme cred ca simte ceva pentru tine.Fa-ti curaj si intreaba-l