| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani. Iam "furat" prietenul unei pritene si acum regret dar nu mai pot face nimic. M-am despartit de el, il iubeam enorm, ei sau impacat, ier eu mi-am gasit pe alt cineva cu care am stat 2 luni si ma ajutat foarte mult. Apoi sa certat cu parintii din cauza ca a fost la mine si a vrut sa ne despartim. Mil foarte dor de el si lasi vrea inapoi! De cand mam despatit de el simt ca totul e pustiu si ca sunt singura. Eram buni prieteni inainte sa ne combinam si acum nuci nu prea vorbim, decat "salut""salut". Cum sa fac sa depasesvc momentul? SAu cum sa fac sa ma impac cu el? Mie dor de el si il vreau inapoi!

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Comporta-te cat mai bine cu el.Fi mereu in preajma lui si lasa-l sa vada ca il vrei inapoi.winking Dupa comportamentul tau el cu siguranta va intelege cum gandesti u.
Mult succes!big grin

| Parintele a răspuns:

Propune-i o partida de sex.

| Linda a răspuns:

Investeste-ti timpul si energia in invata, citit, in a deveni o persoana interesanta. Daca esti mai deosebita ca alte fete vei atrage baieti deosebiti. Lasa-i in pace, gaseste-ti prieteni in alta parte. Sau poti sa investesti in a avea o relatie buna cu parintii, frati surori daca ai.

| covexrobu a răspuns:

Eu iti zic sa nu iti faci speranta ca il vei recupera. Poate ca sunt prea dur dar asa este. Parintii lui sunt prea comunisti daca fac scandal pentru ce ai descris tu. Eu iti zic sa iti cauti pe altul care sa te inteleaga si sa fie om civilizat sa vorbeasca si sa se poarte frumos. Daca iti gasesti pe cineva incearca sa vorbesti cu ea si aceea persoana daca tine la tine te va ajuta sa te ajute sa treci peste tot si te vei simti mult mai bine.

| cristina93 a răspuns:

Cu "furatul" prietenului...nu e prea placut pentru prietena ta, mai ales ca era PRIETENA ta. Gandeste-te cum sa simtit ea, si apoi daca mai meriti sa te impaci cu fostul, ai gresit, greselile se platesc. Oricum... daca vrei sa te impaci cu el, supune-i in fata ce simti pentru el, si ca regreti cearta dintre el si parintii lui. Pe viitor "fura" mai putin. Mult succes. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca prietena ta era casatorita cu el ce faceai? eu iti doresc la fel.ca sa vezi cum e.