| Kiduuuu1445 a întrebat:

Raspundeti-mi repede va rogcrying Am si eu o,, problema", ca sa-i zic asa. Ma scuzati ca scriu romane, dar nu stiu ce sa fac. Sper sa ma ajutaticrying. Acum mult timp am avut primul prieten, un baiat de varsta cu mine. Si am fost putin timp impreuna, cam 3 saptamani. In prima zi cand am fost cu baiatul asta, a iesit si un prieten de al lui cu noi, care e mai mare ca mine cu 2 ani.( sa'i spunem X) Si, pentru mine cel putin, a fost dragoste la prima vederelaughing. Din ziua aceea, X mi-a cerut numarul de telefon, si am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem, etc. Peste vreo saptamana am mers la padure, cu mai multi prieteni, printre care prietenul meu, si X. Seara, cand am ajuns acasa, X m-a intrebat, prin mesaj, daca vreau sa fiu cu el. Si i-am zis ca nu, pentru ca sunt deja cu cineva, si nu as putea sa-i fac asta(mai ales ca ei doi sunt prieteni foarte buni.). Apoi, el mi-a zis ca asteapta dupa mine si un an. Bun.Peste o saptamana eu si baiatul cu care eram ne-am despartit, si am acceptat sa fiu cu X. Si a fost superb love struck. Chiar daca eu, pe atunci, eram mai timida si nu-i aratam ca-l iubesc, mi-era frica sa-l sarut si din astea. Incetul cu incetul m-am obisnuit cu el, ne-am apropiat foarte mult, etc. Pot spune ca am crescut odata cu el, pentru ca e primul baiat pe care l-am iubit, si inca il iubesc, si care, cel mai important, m-a invatat sa iubesc. In fine, am fost o luna jumate impreuna, si ne-am despartit, pentru ca eu devenisem cam geloasa, ma luam de el ca de ce a iesit cu nu stiu cine si pe mine nu m-a luat, etc. Am realizat, putin mai tarziu, ca am gresit cand m-am comportat asa, mai ales ca el s-a certat cu cel mai bun prieten ca sa fie cu mine(n-au mai vorbit 2 luni) Dupa putin timp, ne-am impacat, si am mai fost cam 4 luni impreuna, apoi ne-am despartit iar, de data asta pentru ca s-a plictisit el. Am suferit mult, dar am ramas prieteni de atunci, si inca suntem. El a mai avut o prietena, dupa vreo 6 luni de la despartirea noastra, cu care a stat putin, si eu un prieten, la fel. dupa mult timp de la despartire. In timpul asta de cand suntem prieteni, a mai avut tentative sa se impace cu mine, dar mereu faceam eu cate ceva si-l scoteam din mintilaughing. Ne-am mai sarutat, si suntem foarte apropiati. E gelos cand se da cineva la mine, si, mai ales, daca il vede pe prietenul lui, cu care am fost, ca e apropiat de mine. In tot timpul cat am fost impreuna, s-a purtat exemplar cu mine, n-a ridicat tonul la mine, si-mi arata afectiune. El era genul care umbla cu mai multe fete odata, sau care era cu o fata3 zile si dupa o lasa, etc. Acum cateva saptamani mi-a zis ca ma place, si ca m-a placut mereu, chiar si dupa ce ne-am despartit. crying. Cat am fost cu el, m-a intrebat odata daca vreau sa facem dragoste, si i-am zis ca nu ma simt pregatita ( atunci aveam 15 ani, acum am aproape 17), si a zis ca intelege, si ca n-o sa mai imi ceara, ca steapta oricat, ca ma iubeste prea mult. El mereu ma ia in brate, si ma mangaie, si etc. Acum ceva timp ne-am certat, n-am mai vorbit 3 zile deloc unul cu altul, si apoi tot el a facut primul pas catre impacare, cu toate ca era vina mea. Ne-am impacat. Noi iesim afara in fiecare zi, dar, saptamana asta, a fost diferit. Am iesit, si nu l-a mai chemat pe prietenul lui, am iesit eu, cu el, si cu un alt baiat. Si el a stat tot timpul numai pe langa mine, ma lua in brate, radea la orice prostie ziceam, si era. disperat dupa atentie, din partea mea. Adica vorbea foarte mult cu mine si daca eu vorbeam cu celalalt baiat, se baga repede si nu ne lasa sa vorbim. Acum cateva zile am fost la el acasa, pentru ca scapasem mai devreme, si n-aveam ce face. M-a luat in brate, m-a sarutat, si mi-a zis ca se bucura ca sunt cu el in momentul asta. Peste doua zile m-am dus iar la el, si, nu stiu cum, am ajuns dezbracatilaughing. Si n-am facut nimic, am stat asta, doua ore, unul in bratele celuilalt. Dupa m-a pupat pe frunte, si mi-a zis ca sunt frumoasa, si apoi, peste cateva minute, mi-a zis,, scumpa mea". Asa, nu regret nimic din ce am facut, si sper sa nu sariti acum cu comentarii gen,, mama, ce curva esti", pentru ca nu sunt. straight face. intrebarile mele sunt: Ce credeti despre tipul asta? Ma place? Am sanse sa ma impac cu el? Cum ar trebui sa ma comport in continuare?big grin.

3 răspunsuri:
| LiK3 a răspuns:

Deci in primul rand scrie o carte macar sa scoti bani din romanu care l-ai scris aicilaughing
In al 2 lea rand am pierdut siru... poti sa faci si tu un rezumat? big grin
Glm
1.Eu cred ca baiatul este destul de afectuos fata de iubita lui.
2.Cred ca te place dupa ce ai scris mai sus.
3.Sanse ar fi.
4.Lasa-i mai multa liberate nu sta dupa el mereu.

| Gabitzzza a răspuns:

Waw... Ce roman mai ca avungeai Sadoveanulaughing. Glumesc. Nu stiu sigur poate gresesc dar e posibil ca baiatul asta acum sa vrea sa faca dragoste cu tine pe moment s-ar putea sa nu iti para rau dar trecand timpul s-ar putea sa regreti asa ca fii atenta ce faci. De placut da te place dar acum nu stiu ce place la tine formele sau felul tau de a fi. Tu in continuare ar trebui sa te porti cat mai natural si sa nu te lasi dusa de val... Bafta:*

| Anaxor96 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste cu adevarat, mai ales daca inainte sa te cunoasca umbla cu mai multe si acum te cauta el chiar daca ai gresit tu.In legatura cu friica ta de a fi chemata "curva"...stai relax,lumea o sa manance mereu ****,asa ca nu te stresa prea mult,eu una cel putin am griji mai importante decat sa ma gandesc daca ce ai facut tu a fost bine sau rau(nu cred ca ai facut ceva iesit din comun) Fii tu insati,pentru ca el te iubeste asa cum esti, din ce am inteles eu! Mult succes in continuare, iti urez un viitor plin de iubire si fericire cu acest baiat! :*