| OchiiDinUmbra a întrebat:

am 16 ani iar fata de care va vorbesc are 15.am cunoscut o fata acum 2 ani.ma indragostisem de ea din prima clipa asa ca am incercat sa ma imprietenesc cu ea si asa am si facut. ajunsesem sa fim foarte apropiati, ne sunam mereu, ne alintam etc.prietenii ne tot intrebau daca sunten impreuna.ea mereu ma vorbea de bine,ca stiu sa ma comport cu o fata, ca stiu sa fiu si jmecher cand trebuie, ca sunt cel mai dragut baiat pe carel stie etc.si intr-un final, cand am fost sigur ca ma place si ca se da la mine am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna.si de aici au urmat problemele.ea nu a fost timida cu baietii vreodata.le spunea in fata daca ii place sau nu.insa cu mine a fost altfel.imi spunea "nu stiu..chiar nu stiu".si ma tot amana.pana la urma ea mi-a spus ca trebuie sai dovedesc ca o plac, ca nu ma crede doar din 2 vorbe.si asta am facut, i-am tot aratat ca nu sunt la misto.i-am trimis un sms lung si frumos in care ii spuneam cat de mult imi place si chiar nu fac misto.ea leo spus unor "prietene" de mesaj si ele au inceput sa faca misto de mn.neam certat foarte tare, i-am spus niste cuvinte grele iar dupa ce m-am calmat mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna din cauza acelor cuvinte.am intrebato daca e sigura si daca vrea sa trec mai departe si mi-a spus da.
desi mi-a fost foarte greu ma hotarasem sai respect decizia.nam mai vorbit cu ea pentru ca eram inca certati pana ne-am intalnit afara.eu stateam de vorba cu prietena ei cea mai buna.glumeam si radeam si ne "chinuiam".ea mi-a spus:

Ea:vino putin sa vorbim.mai esti suparat?
Eu:nu.(nu eram suparat pe ea, ci pe faptul ca mi-a spus ca pentru cuvintele alea no sa fim impreuna)
Ea tot incerca sa vb cu mine, ca si cum nimic nu s-a intamplat si suntem inca prieteni dar eu o ignoram si vobeam cu prietena ei
(pe ea nu o plac..doar imi place sa vb cu ea si sa glumesc)in drum spre casa :
Ea:auzi, tie iti place de "x"(prietena ei)?
eusadcalm) nu...
ea:cine te mai intelege si pe tine...
eu:adica?
Ea:pai nai ziso hotarat
eu:pai e amica mea.ce vrei? sa zic "thoamne fereste. urata aia?"? am zis frumos ca sa no jignesc.
am crezut ca asta e un semn ca vrea sa fim impreuna si eram gata s-o intreb iar dar am auzit ca ea a avut niste discutii cu prietenele ei si ca le-a spus ca nu ma place.si era serioasa.
Nu stiu ce sa mai fac.acum nu stiu daca m-a placut vreodata sau daca mo vazut doar ca un prieten
ce credeti ca e in capul ei? Si legat de ultima discutie.cand m-a intrebat daca-mi place de prietena ei vroia sa se asigure ca am trecut mai departe sau era geloasa?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asa-ti trebuie daca lasi dupa ea,i-ai facut toate gusturile si toate poftele,ca tot tu sa pici prost in final.
A vrut sa-i demonstrezi c-o placi,bun,i-ai demonstrat.
A facut public mesajul tau,v-ati certat,o ierti!
Vorbesti cu prietena ei si ea te ancheteaza,tu ii raspunzi,iar ea isi incearca talentele de psiholog asupra ta "n-ai spus-o hotarat"!
Esti culmea!
Fata te place,tu o placi,dar ii place mai mult sa traiasca "drame" shakesperiene si sa teasa intrigi amoroase,e inca un copil,ea functioneaza in turma,nu poate gandi cu capul ei,are nevoie de parerea si aprobarea prietenelor ei!
Asa ca,sau o iei deoparte si-o lamuresti cum stau lucrurile,sau o lasi sa mai creasca,pentru ca,oricum,inca nu stie ce vrea!
Inca n-a invatat ca o pereche are doar doi oameni,ca discretia e o mare calitate si intimitatea fiecaruia nu e subiect de conversatie cu amicele!
Si,daca nu stii ce sa faci,gaseste puterea sa-i servesti un mare "ignore" live, in doua saptamani sau o vezi plangand dupa tine, sau o vezi de mana cu altul, macar o ajuti sa se hotarasca!
Si atunci, o sa stii si tu!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Te duci la ea, si ii zici, bai fetito hai sa vorbim serios, uite care e treaba, mie imi place de tine, tu simti ceva pentru mine, vrei sa fim impreuna, poti sa fii directa ca nu ma deranjeaza. si tot o tine cu a iei dao in sloboz si vezi-ti de treaba, nu te bloca la o singura fata, mai conteaza si cum gandeste nu doar cum arata

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Avand in vedere cele intamplate, sunt doar simple copilarii.Mai cresteti si apoi discutati de lucruri din astea.
Mult succes!

| Pişcoţica a răspuns:

Wow. mi-au trebuit vreo 5 min sa citesclaughing.

Păi. Tipaa nu stiu daca te-a placut sau nu, ori a vrut sa te testeze, sa te incerce, sa vada daca va potriviti, sau fie a pastrat destula distanta cat sa nu dea frâu relaţiei. Ai procedat corect in multe situatii, ca ai avut mandria ta de baiat, dar stii cum e cu orgoliul asta. anyway, nu aş vrea sa-ti distrug sperantele, dar de ce nu cauti o fata mai de acelaş caracter cu tine? poate nu era potrivita! strict părerea mea este că cel mai bine ar fi să rămâneţi prieteni până se mai limpezesc lucrurile. Daca te place, se va da de gol. TIMPUL E DE PARTEA TA!

Te pup, şi baftă!:* Pişcoţica!

| Dimaondraxworld a răspuns:

E o fata prea complicata eu as lasao si i-as spune pai am incercat daca nu ma placi asta e. Fata care te iubeste cu adevarat te iubeste neconditionat

| El3menT a răspuns:

Ce naiba e intrebarea asta ma? Daca ai probleme personale
discutale cu preteni nu pe net sa fac lectura! Nam citit atat in viata mea!

| Cristiann25 a răspuns (pentru El3menT):

Nu vreau sa te jignesc sau ceva e GRAV ca in ziua de azi multi adolescenti nu mai citesc aproape DELOC si nu e bine! Nu mai continui ca sunt obosit.Ar trebui sa incepi sa citesti! Salut!

| C0XBOY a răspuns:

In momentul acesta tu ai un punct in minus fata de ea pentru ca i-ai zis ce simti. o sa te invarta asa pana cand o sa te aiba complet pe degete. Trezeste-te zii verde in fata daca vrea ceva sau nu. Numai fii catelus ca o sa te ea de prost ea si dupa prietenele ei si tot mai departe Salut!

| bwiNNNN a răspuns:

Eu zic ca era Geloasa ca asa mi s-a intamplat si mie ma intreba ceva de genu (iti mai place de iai, vrei sa o chem pe X) si mereu ziceam nu Iar dupa aia am fost impreuna cu ea. Eu zic ca te-a placut dupa cum ai zis Asa ca intreab-o daca vrea sa fie cu tine! FUUNDA?