| Cristina200008 a întrebat:

am 16 ani si de curând am vrut sa ma culc cu prietenul meu. Cand am ajuns in punctul acela, si a introdus penisul in vaginul meu, dar doar o porțiune 4-5 cm( nu tot ), după i-am spus ca nu mai pot rezista si s-a oprit. Întrebarea mea este daca mai sunt virgina sau nu pentru ca nu mi-a curs nici măcar o picătura de sânge. Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. Virgina este o femeie care nu a avut contact sxeual de nici un fel, tu ai avut. In plus, himenul este la 4-5 mm de intrarea in vagin, o penetrare de 4-5 cm l-a depasit de mult. Iar durerea este dovada cea mai certa. Nu uita de prima consultatie ginecologica obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sxeuale, mai ales ca incepandu-ti viuata sexuala atat de devreme te incadrezi in grupul cu risc mare de cancer de col uterin si trebuie sa fii mereu atent supravegheata ginecologic

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina si avand sex neprotejat, poti sa fii si insarcinata, chiar daca nu a ejaculat in vaginul tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca nu a avut loc un sex in adevaratul sens al cuvantului, in urma atingerii si patrunderii chiar si doar partiale a penisului in vagin s-a produs DEZVIRGINAREA ta, chiar si daca himenul a ramas intact/intreg adica chiar si daca nu ai fost DEFLORATA. Lipsa sangerarii se poate datora ori faptului ca himenul a ramas intact/intreg/nelezat, sau datorita faptului ca pielita himenului a fost nevascularizata si in aceasta situatie chiar daca a fost rupta acest tip de himen NU sangereaza. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In urma actului sexual avut cu prietenul tau, nu mai esti virgina. Virginitatea, la fata/baiat dispare in urma primului contact sexual avut cu o persoana de sex opus.

| minrest a răspuns:

Una la mana, nu mai esti virgina, a doua la mana, esti deflorata. Ideea ca trebuie sa intre intreg penisul ca sa te defloreze e comica. De aia cad fetele asa usor la pat, pentru ca cred ca himenul este din duraluminiu, si atasat prin nituire.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu mai esti virgină, indiferent dacă mai ai sau nu intact himenul.

| Moon1997 a răspuns:

Gataaa nu mai esti o fetita virgina happy