| hafiuc a întrebat:

Buna am 16 ani si fostul meu prieten ma sacaie sa o facem, eu la el tin foarte mult dar ma tem ca isi va bate joc de mine. Ce sa fac?

17 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Sa stai dracu linistita nu vezi ca este santaj, stau cu tine dar facem sex, o sa te saturi si de sex vei avea toata viata inainte.

| ThePunisher a răspuns:

Gandeste-te logic: e FOSTUL prieten, deci nu va mai leaga decat niste amintiri, totul a ramas in trecut, corect? Incearca sa treci peste ce a fost si sa mergi mai departe. Sub nicio forma nu trebuie sa te culci cu el, pentru ca vrea doar sa isi bata joc de tine, vrea sa se razbune pe tine ca te-ai despartit de el. Poate vrea sa faca asta doar ca sa se laude la alti baieti, iar apoi iti va strica imaginea. Retine, e fostul prieten, nu va mai leaga nimic, deci nu o face! Succes.

| andrada a răspuns:

Nu o fa pentru ca isi bate joc de tine. Daca te iubea iti zicea odata si apoi te lasa in pace dar asa... e clar ca e pe interes
Bafta!

| Ingerash a răspuns:

Sa nu o faci in niciun caz, ca isi bate joc de tine.Asculta-ma te rog.

| CandyES a răspuns:

Daca simti ca nu ai incredere totala il el este un instinct sti tu mai bine decat noi de ce nu poti avea, nu trebuie sa o faci daca simti ca el nu este persoana potrivita, trebuie sa-ti gasesti un baiat care sa dea pentru tine mai mult si sa valorezi mai mult pentru elwinking, incearca sai faci un test prin care sal pui la incercare sa vezi ce alegehee hee atunci vei sti cu cine stai...

| Virkno a răspuns:

Pai depinde ce varsta are si prietenu tau daca are 16 ani e calar ca vrea sa faca doar sex si dupa sa te lase daca are 17 ani vrea sa-si bata joc de tine dar daca are 18 ar trebui sa il intrebi ce vrea dc vrea sa faca sex cu tine si o sati rasp ceva de genu pentru ca eu te iubesc si vreau sa vad daca si u ma iubesti pe mine dar nu incepe de la varsta asa e prea devreme.

| SiMpLa a răspuns:

Noi nu il cunoastem personal insa tu esti singura care ar puta sa isi dea seama de intentiile acestuia, insa daca iti pui intrebari inseamna ca nu esti sigura deci nuprea e ok.si oricum esti prea mica pentru ati incepe viata sexuala dupa mine, mai asteapta spune-i ca nu iti doresti asta si vezi cum ractioneaza, iar daca te respecta si are intentii bune te va si intelege. oricum mai mult ca sigur daca te sacaie vrea doar sex sad

| Saammyyy a răspuns:

In nici un caz, daca e fostul sigur ca nu are intentii prea bune)))

| ralu_1668 a răspuns:

Am mai avut o discutie cu o fata pe tema asta, 16 ani e o varsta acceptabila daca va mai si iubiti e ok dar nu poti sta pe banuiala toata viata ca vor sa isi bata joc de tine.nu risti cu castigi

| emima a răspuns:

Daca u ai destula incredere in el si nu esti pregatita pentru asa ceva sa nu o faci iar el dac te iubeste cu adevarat va astepta momentul potrivit

| Roxyuy a răspuns:

Sa nu o faci, mai asteapta.

| Addiction a răspuns:

Salut. Daca nu te simti pregatita nu o face, caci teama asya pe care o simti e dovada de neincredere. Iar daca nu ai increde absoluta in perechea ta nu merita sa o faci. In plus daca tine la tine va fi in stare sa astepte pina vei fi pregatita tu. Testeaza-l si vezi ce esti tu pentru el cu adevarat> iubire sau distractie. Pa, succese!:*

| asdsdsaaas a răspuns:

Sa nu faci asta! am patit si eu si am 13 ani. trebuie sal ignori.nu te lasa manipulata de el! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu,NU O FACEhappyDaca nu esti sigura ca te iubeste si ca nu sta cu tine doar pentru chestia aia,nu te obliga nimeni sa faci ce nu vrei.Iar daca iubitul tau, insista si iar insista si nu poate sa te mai astepte, da-i papucii.Vei gasi u un baiat care sa te meritehappySucces

| turquoise97 a răspuns:

Fa ce simti... daca ai o retinere n-o fa, iar pe tip banuiesc ca il cunosti si sti de ce e in stare deci ghideaza-te si dupa asta! mult noroc!:*

| InNa_9572 a răspuns:

Alooo! I fostul prstraight facecat tupeu
laughingSfatul meu spune-i sa se duca invartindu-selaughingNu fi proasta!:*

| biabia a răspuns:

In primul rand tine cont de varsta, iar daca el e mai mare decat tine...NU O FACE, iti va parea rau