| laura93 a întrebat:

Am 17 ani jumate si de curand mi-am inceput viata sexuala.De o saptamana mi-a intarziat menstruatia.imi este tare frica sa nu fiu insarcinata. Daca as fi nu vreau sa recurg la avort, desi sunt in ultimul an la liceu si va fi foarte dificil sa ma descurc iar in plus de asta parintii nu m-ar lasa sa il pastrez.Acum intrebarea mea este:in caz ca sunt insarcinata stiti cateva metode de a ascunde burtica?:-d si pana la ce luna se poate ascunde?:-d Multumesc!:*

9 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Hei,felicitari daca esti insarcinata.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

si pantaloni
http://www.google.ro/......tp?/imgres
cu chestie din aia sus
Anunta.ne in caz ca esti sau nu insarcinata

| Papusik a răspuns:

Daca faci avort poti ramane infertila sad.
Dar parintii nu te poot obliga sa faci avort.
Nici un medic nu face avort unei minore fara acordcul ei.
Burtica se vede de la3 luni destul de tare.
sad Fa un test de sarcina sau du-te la doctor la un control.
Succes sa-ti iasa negativ! sad

| Lullabies a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita, asta e partea principala. poate fi doar o dereglare hormonala ssau iti intarzie din cauza stresului. Nu e cazul sa iti faci planuri cum sa iti ascunzi burtica.

| AnnaMaria a răspuns:

Pai nu te-ai protejat?

| AnnaMaria a răspuns:

Poarta bluze largi... de la 3-4 luni cred ca incepe sa se vada burtica.

| AnnaMaria a răspuns:

Ia-ti un test de sarcina ca sa fi mai sigura. si daca o sa fi mamica, felicitarilaughing:*

| Bojthe a răspuns:

Salut Laura93 nu ai precizat daca ai folosit prezervativ sau nu deci nu putem sti sigur poate fi si o dereglare hormonala. Daca totusi este pe drum un bebe te felicit pentru ca vrei sa pastrezi copilul. Onorabil ar fi sa te ajute si iubitul tau.Ca sa ascunzi burtica pe timp de vara toamna si primavara iti poti lua un maieu de supra elastic pe piele ( peste sutien ma rog:d) si peste maieu o bluza sau un tricou larg depinde de gradele din termometruDaca te hotarasti sa il pastrezi ar trebui sa nasti chiar in jurul datii bacului.Dar il poti da in toamna... gandeste.te ca vei fi MAMICA; x
Desi nu esti majora parintii tai nu te pot obliga sa faci avorthappy

felicitarile mele oricum si gandeste.te la partea plina a paharului... 1) veri fi o mamica tanara si secsiiiwinking
2) daca faci avort exista sansa sa ramai infertila...
deci...love struck

| laura93 explică:

Nu, nu m-am protejatsad, dar el nu si-a dat drumul in mine...totusi exista posibilitatea...sad

| Emma_5445 a răspuns:

Daca esti insarcinata bravo tie ca vrei sa pastrezi copilul. Eu zic sa le spui parintilor ce ai facut si sa rezolvati. Daca te iubesc cu adevarat o sa accepte copilul daca nu asta inseamna ca nu te iubesc. Si daca nu il accepta eu zic sa nu il avortezi. Is convinsa ca o sa-l accepte. Sa nu avortezi niciodata!