| Loredana96 a întrebat:

Buna,am 17 ani si sint impreuna cu un baiat de 22.
Avem un an jumate decind ne cunoastem.El de la inceput a vrut sa fim impreuna, dar eu aveam unele retineri si il refuzam.S-a tinut de capul meu tot acest timp.El mi-a placut din primele zile, dar nu i-am aratat asta niciodata.Nu l-am sunat niciodata, nu i-am scris.Totul a facut el.La inceput imi era frica de sentimente, si l-am tinut la distanta.Dar de ce m-am temut nu am scapat.Acum sint indragostita de el nebuneste. Avem o luna decind am acceptat sa fim impreuna.Nu sunt sigura de fapttul ca el ma iubeste, dar stiu ca tine foarte mult la mine.Intr-un an jumate am intilnit amindoi nenumarate probleme,au fost si conflicte dar el mereu a facut ca pina la urma totul sa fie bine.Dar acum a aparut o alta problema, care dupa cum se vede e fara solutie.
Decind sintem impreuna, tot ajungea la subiectul: sex. El spune ca la varsta lui aceasta e o necesitate.Eu mereu am fugit de acest subiect,dar acum e imposibil pentru ca el mi-a spus ca nu mai poate rezista,ori accept sa facem si sex,ori ne despartim.A spus ca in tot acest timp nu s-a dus la nici o fata,dar deja pentru el e greu sa se abtina.Mi-a dat timp sa ma gindesc si cind m-am decis i-am scris ca tin foarte mult la el,nu vreau sa ne despartim, dar in acelasi timp nu vreau sa-mi incep viata sexuala atit de repede, si plus la asta nu am 100% incredere in el.Si nu ne ramine decit sa ne despartim.
Dupa ce i-am trimis acest mesaj el m-a sunat si mi-a spus ca nu vrea sa ne despartim, el nu va rezista.Si eu l-am intrebat daca vede o alta situatie si el mi-a spus: Pina acum am fost sincer cu tine,si fidel,nu te-am inselat, si daca m-as duce pe ascuns m-as simti foarte prost, deaceia vreau sa fiu sincer cu tine si acum si iti spun ca astazi ma duc la alta fata.Chestia asta nu implica sentimente sau ceva de genu,eu doar ma folosesc...O sa te sun miine sa ne vedem,si daca ma vei intelege vei iesi cu mine.
Astazi m-a sunat de dimineata si mi-a zis sa ne vedem.Mi-a spus sa nu stau suparata ca nu e cazul.
Nu stiam in acel moment ce sa-i spun, si i-am zis ca daca voi iesi in oras il voi suna.
Nu stiu ce sa fac.Tin mult la relatia noastra, dar gindul ca a fost noaptea asta cu alta ma omoara.Si oare, daca ii voi spune astazi ca nu iert ce a facut si ca trebuie sa ne despartim, oare chiar se va termina totul intre noi? Vom vi deja doi straini?

9 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Esti o proasta!
Nu sta dupa el? Ce naiba faci?
Draga mea,fi cu capul pe umeri.
Arata-i ca esti indiferenta, ca nu te interesează.
Cum sa plece la alta?laughing nu te iubeste, draga mea, vrea doar sex!
Normal, pentru majoritatea barbatilor de 18-25/30 principala problema a lor este sexul!
Da,este o necesitate,dar se face din dragoste, din iubire, nu o face cu tine ca si cu o *****.
De ce nu te gandesti si tu?
Pfff... Lasa-l! Nu e de nasul tau, meriti ceva mai bun, mult mai bun.
Se zice ca viata sexuala ar fi bine sa fie inceputa de la 18 ani atunci când esti dezvoltat fizic si mental, dar nu e o regula, viata sexuala se poate începe la orice varsta.(nu la 7-8 anilaughing clar) dar... Când te simti tu pregătită poti sa o faci,nu mai suntem pe vremurile când fata trebuia sa fie virgina când se casatorea.
Fa-o când crezi tu, dar nu iti vinde virginitatea oricui!
Mi se pare o ipocrizie din partea lui sa vrea doar sex. Normal sa spui "te iubesc" e simplu,multi o spun fără sa simta,vrea sa te "vrajeasca" doar pentru a face-o cu el...
Lasa-l,nu se merita,nu iti mai bate capul.
Îmi pare rau ca trebuie sa ti-o spun.
Nu te vrea pe tine,vrea doar corpul tau.
Când esti intr-o relatie nu mergi la o alta fata,indiferent ca e ***** sau nu...
Daca iubesti pe cineva,îl astepti. Astepti sa vrea sa facă sex,astepti sa vrea sa iasă cu tine,astepti sa se mute la tine, astepti sa se căsătorească cu tine, ASTEPTI! Nu obligi, nu fortezi, nu ameninti!
Eu iti urez succes in a lua cea mai buna decizie!

| RAY a răspuns:

Sincer o fata pana nu face sex nu este intro relatie asta e adevarul, daca l-ai iubi ai face sex cu el e ceva omenesc nu inteleg de ce incapatanarea asta pentru ca poate va gasi pe alta mai darnica

| lpavel a răspuns:

Parerea mea : daca n-a fost in stare sa astepte atunci e cu tine numai pentru sex nu din dragoste mai ales ca s-a putut duce la alta fata. Pacat de sentimentele tale pentru un prefacator ca el! Cand iubesti cu adevarat NU mai exista alta persoana!
Cred ca ar fi bine daca te-ai desparti acum de el pentru ca in viitor chiar de veti face sex tot te va insela stiindu-te ca-l ierti mereu. Stiu ca-ti va fi greu dar sa-ti fie greu o data NU de mai multe ori cand te va insela din nou.
Fi o fata de care un baiat are nevoie nu o fata care are nevoie de un baiat!

| LoveSleep a răspuns:

Viața ta se învârte în jurul unui singur om. Tu practic, exiști pentru el. Dacă nu mă crezi, citește-ți întrebările.
De ce nu iei odată o decizie?
Ori faci sex cu el, ori renunți definitiv.
Te porți ca un copil de 5 ani.

| SkyPilot a răspuns:

Multe din raspunsurile anterioare sunt foarte bune.
In plus, chiar daca vei spune ca il ierti acum, de fapt nu il vei ierta niciodata, peste ani la fiecare cearta a voastra ii vei reprosa ce a facut acum. Iar el se va considera inndreptatit sa caute in alta parte ceea ce nu ii vei oferi tu. Desi nu pare inca, relatia voastra s-a terminat.

| Xpressurself a răspuns:

Daca a ajuns sa te santajeze sa faci sex cu el ca daca nu se duce la alta atunci trebuie sa intelegi ca nu te iubeste. sta cu tine in speranta ca vei ceda. insa asa cum ti-a zis ca o va folosi pe alta te va folosi si pe tine. el vrea sex si implcit, pentru ca nu te iubeste, nu mai are rabdare. un baiat care te iubeste are rabdare cu tine si nu ai fi mirata sa descoperi ca intre voi in mod normal ar trebui sa fie si alte activitati care sa va preocupe.
un baiat care te iubeste in primul rand nu te ameninta, dimpotriva se bucura ca este cu tine pentru orce motiv.
ai sa fi surprinsa sa descoperi ca daca faci sex cu el (si in acest caz nu uita de prezervativ ca sa nu regreti mai tarziu ) dupa o vreme te va parasi gasind o alta atractie.
cred ca poti sa-ti gasesti un alt iubit si inca foarte repede.

| kyliejenner a răspuns:

Vrea doar sa faca sex cu tine, atat. Dupa asta se va desparti de tine laughing deci oricum ai face, tot single ajungi. Nu se merita, respecta-te si asteapta baiatul potrivit.

| Dendoris a răspuns:

Da, la varsta lui ar fi o necesitate dar la varsta ta nu prea.

Ceva pute in Danemarca, nu crezi?

| yyyooyo a răspuns:

Eu zic sa iti iei gandul de la el, stiu ca e greu dar daca nu a fost de acord cu gandul ca nu vrei sa faci sex cu el, si s-a dus la o alta fata...asta inseamna ca a vrut doar sa faca sex cu tine si apoi crede-ma ca te-ar fi lasat. Daca ar fi stat mai mult timp cu tine 5-7 luni, merita sa faci sex cu el...dar dupa o luna crede-ma ca nu vrea decat sex.