| anonim_4396 a întrebat:

am 19 ani si mi.am inceput viata sexuala de ceva timp.as vrea ca prietenul meu sa.si de-a drumul in mine(fara prezervativ)sa vad cum e senzatia.ce ar trebui sa fac sa nu raman insarcinata?(nu vreau sa iau anticonceptionale)

10 răspunsuri:
| senstein a răspuns:

Auzi rolling on the floor)...

ia-ti o seringa (bineinteles fara ac), umpleo cu apa introduo in pussy si apeasa in forta si vezi ce simti, aia e senzatia rolling on the floor)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi ovule spermicide!

Ovulele ( spermicide ) de Contracept M ( sau Pharmatex Ovule ) sunt mai recomandate decât tabletele anticoncepţionale deoarece nu au aproape nici un efect advers/contraindicaţii!
Ca şi siguranţă contraceptivă, oferă una similară cu a "pilulelor zilnice" - undeva în jur de 95-98 %!
Deci, doar 2 % şanse/risc de sarcină DACĂ sunt folosite CORECT!

Vezi Prospectele la linkul :
http://www.contracept-m.ro/prospect.htm

http://www.farmaciastejara.ro/contracept-m-p-783.html

http://www.medicamente24.ro/pharmatex-ovule-ovule-10buc.html

Toate cele bune.

| AndyLavy a răspuns:

Pai nu prea ai cum, si nici faza cu mergi la baie sa te speli, nu tine. exista riscul sa ramai. Acum vezi si tu cand esti in perioada fertila, de regula inainte si dupa menstrautie ( cateva zile nu esti fertila, cel putin asa ar trebui). Oricum senzatia nu este cine stie ce, nu stiu la ce te astepti tu, insa nu este mare lucru.Pentru el placerea va fi mai mare, insa pentru tine cam aceiasi.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva, eventual te duci repede la baie si te speli

| bimbish a răspuns (pentru Raiiiisa):

Adica ar cam trebui sa stau in banca mea

| Miky1 a răspuns:

Metoda calendarului, spermicide locale..si atat

| redy04 a răspuns:

Cu o zi/doua inainte sa iti vina perioada. Asta daca e fixa si sti cand trebuie sa vina. Atunci poti sa incerci. Dar nu iti face un obicei din asta.

| AddeAdutza a răspuns:

Pai daca faci dragoste cu 10 zile inainte sau dupa menstruatie nu ai cum sa ramai pentru ca atunci e perioada de infertilitate, deci poti sta linistita in acea perioada!

| Oana92 a răspuns (pentru AddeAdutza):

Complet gresit! Sansele sa ramana insarcinata sunt mai mari in perioada fertila, dar nu ajung niciodata la 0, nici macar in timpul menstruatiei. E adevarat ca sunt mai scazute in restul timpului, dar niciodata nu sunt 0.

| redy04 a răspuns (pentru AddeAdutza):

Cu 10 zile dupa esti exact in perioada fertila. Ia pune: 5+10=15, iar intr-o perioada de 28 de zile, zilele fertile ar fi 14-16, dar poate fi 12-13-14 --> 16-17-18. iar cu 10 zile inainte ar fi 18, care iar poate fi in anumite cazuri, ca sa nu mai spunem ca se intampla rar sa elibereze 2 ovule iar al 2-lea poate veni dupa 18...
deci fa-ti temele inainte sa "lasi" insarcinata o fata constincioasa.