| Geolino a întrebat:

Buna, am 20 de ani si trebuia sa imi vina problemele lunare pe data de 8septembrie si deja suntem in 17.
Pe 23-24 am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu neprotejat, sunt cu el de 4luni si pana atunci ne-am protejat dar atuncii a fost prima data fara si a dat afara.
Am facut 1 test de sarcina,, barza" pe data de 10 si a iesit negativ, am mai facut unul,, sure check" pe data de 14 tot negativ.
Merg des la baie, urinez des si ma doare capul, sanii nu ma dor, greturi nu am.
E posibil sa fiu insarcinata sau e doar o dereglare hormonala.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA... fiindca exista aceasta incertitudine in a oferi un raspuns cert sau sigur intrebarii tale. Daca ciclul tau menstrual este unul de tip NEREGULAT, atunci exista posibilitatea certa de a fi vorba doar de un ciclu menstrual mai lung care se datoreaza faptului ca in organismul tau au avut loc/s-au produs pe parcursul ciclului anumite dereglari hormonale si nimic altceva. Insa/dar exista si posibilitatea de a exista o sarcina instalata in uter, in cazul in care ciclul tau menstrualeste de tip REGULAT si data de incepere a menstruatiei, de 8 Septembrie a reiesit pe baza unor calcule/determinari exacte si/sau precise. In acest caz reiese ca OVULATIA s-a produs/a avut loc in data de 24/25 August si in aceasta situatie contactele sexuale neprotejate care au fost intretinute in zilele de 23 si 24 August s-au consumat in zilele cu cel mai ridicat nivel de posibilitate/probabilitate de a se putea forma o sacina. Testul de sarcina al carui rezultat sa poata fi considerat 100% valid/valabil si sigur corect se poate face incepand din data de 16 Septembrie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibila o sarcina.