| tagadam a întrebat:

Am 21 de ani si nu stiu daca mai sunt virgina deoarece nu s-a produs o penetrare completa. Exista riscul sa fi ramas insarcinata daca ejacularea a avut loc, si ciclul mi-a intarziat o zi? Mentionez ca am un ciclu regulat.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este numai o femeie care nu a avut nici un contact sexual. Penetrarea, fie si un milimetru este contact sexual si in urma lui nu mai esti virgina. Nu am inteles unde s-a produs ejacularea, dar daca a ajuns sperma pe vulva ta sau in vaginul tau, chiar o picatura cat un varf de ac, atunci poti fi insarcinata.
Conteaza foarte mult cand s-a produs contactul sexula, in ce perioada a ciclului tau menstrual. Oricum, o intarziere de o zi, in contextul faptului ca ti-ai inceput viata sexuala in luna anterioara, nu inseamna sarcina. Trebuie sa mai astepti deocamdata. In a opta zi de intarziere, daca menstra nu apare pana atunci, va trebui sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi sa mergi la ginecolog.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Daca ti-a curs putin sange nu mai eti virgina si app daca ti-a intarziat ciclul si nu v-ati protejat da sunt sanse destul de mari sa fii insarcinata... daca nu au rtecut 72 de ora du-te la farmacie si ia pilula de a 2 a zi

| tagadam explică:

Ejacularea a avut loc in afara