| Daiana90 a întrebat:

am aflat ca un baiat (mai mic ca mine cu un an, adica are 13 ani)ma place. o fata i-a spus ca eu il plac si fata aceea mi-a spus ca el a zis ca si el ma place.eu nu stiu ce sa cred.pe mess nu vorbeste cu mine deloc, odata m-a pus si pe invizibil, in scoala am impresia ca ma si evita, nici nu se uita la mine.eu ies toate pauzele afara pentru el si el nimic.acum e pe mess si nu stiu daca sa il intreb daca ma place sau nu.nu stiu cum reactioneaza sau mi-e frica ca spune ca nu. ce sa fac?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea insistenta si disperata si il inhibi. De asta te-a si pus pe invisible, ca sa detina si el un pic controlul. Sa stii ca asa il vei speria si simpatia va disparea cu rapiditate. Fii si tu mai feminina, mai dulce, lasa-l pe el sa aiba initiativa, nu-l mai haitui in fiecare pauza si pe mess.

| vlaaddd a răspuns:

laughing
prima data vorbeste cu el fata in fata.
probabil e timid si d'aia te evita.

ii este prea rusine sa recunoasca ca te place :*

bafta

| Goofy77 a răspuns:

Lasa-l domnisoara daca omul e timid? usurel baga-l in seama pe mess intrebari simple in pauza trimite pe cineva sa-l scoata din barlog si usor usor vezi cum stai si ce este de facut pup

| marla a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa-i spuna lui ca tie iti nu-ti place de el si spune-i lui ca iti place si evita-l tu si spune-i altei pritene sa-i spuna lui ca ti-a spus ca te place. apoi el va spune altui prieten ca te place, acela la randul lui va spune prietenei tale ca te place si va spune ca lui ii place... apoi ii mai zici odata ca te place si ca-l placi big grin bafta

rolling on the floor

| marya a răspuns:

SE POTE Sa TE PLACA asa reactioneaza uinii baieti le este frica de o eventuala respingere incearca sa intri in vb cu el mult succes!

| mbzba a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa astepti, deoarece baiatul trebuie sa actioneze primul, dar poti sa risti si sa-l intrebi! Depinde cat de tare iti place de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate acea prietena ti-a zis acest lucru pentru a te face sa-i marturisesti.
Da-i un buzz, intreaba-l ce face, propune-i o plimbare. Daca iti este greu sa faci tu primul pas, arata-te voitoare si deschisa catre el, pentru a-i fi mai usor. Nu pune astfel de intrebari pe mess sau prin intermediul unor prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai mic decat tine trebuie sa ai curaj sa-l intrebi asa am patit si eu