| dya22100 a întrebat:

Buna!
am auzit ca o fata daca nu i'a venit ciclu si are 13 14 15 poate sa faca dragoste ca sa zic asa neprotejat ca nu ramane insarcinata.si ca baietii pana la 18 ani sau 16 nu pot face copii
e adevarat?
:S:S:S

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Baietii pot face copii din momentul primei ejaculari (undeva pe la 12-15 ani).
Cu doua saptamani inainte de prima menstruatie a unei fetite, are loc prima ovulatie. Daca are contact sexual in acea perioada, poate ramane insarcinata fara sa fi avut niciodata menstruatie. Nimeni nu stie si nu poate calcula cand se intampla acest eveniment.
Asadar, tot ce ai auzit tu este gresit si chiar periculos.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu ce vârstă ai de crezi așa ceva?
O fată educată nu face dragoste de la 13-14-15 ani, ci după 18-20. Chiar dacă nu are sângerări, fetele au mici ovulații, menstra nu se instalează brusc ci sunt atenționate cu ceva timp înainte.
Băieții pot lăsa o fată însărcinată dacă a intrat în pubertate, pot deveni tați chiar de la vârsta de 14 ani.
Pa, pa.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Ia du-te la un baiat de 13 ani sa vezi ca iti face o echipa de fotbal laughing Daca are samantza`n coitze fereste`te de el laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea in momentul in care baiatul are "samnata" poate sa faca copii indiferent de varsta iar treaba cu ciclul asteaptal ca vine el

| dya22100 explică:

Da scuzati'ma da eu am deja ciclulaughing o colega m'a intrebat asta si nu stiam ce saraspund asa ca m-am gandit sa pun intrebarea pe TPUlaughing

| Ghinea_Simona_1998 a răspuns:

Baietii pot face copii la orice varsta eu asa stiu