| MagdaNelissa a întrebat:

Am auzit ca daca fetele stau pe ceva rece mai mult timp nu mai poate sa faca copii, adica nu le mai vine ciclu? Funda big grin

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exagerari.Dar pot raci mai usor si asta poate face anumite probleme in zona ovarelor, uneori intarziind ciclul sau provocand infectii urinare. Evita sa stai direct pe ceva rece, oricat ar fi de cald afara.Nici apa rece nu e buna in,, zona,,.

| SimonaQs a răspuns:

Nu e adevarat... Da menstruatia poate sa intarzie pentru ca se instaleaza o raceala in corp dar alt ceva nu se poate intampla. Exista si cazuri extreme dar mai rar happy

Funda? big grin