| soshy a întrebat:

Am avut contact neprotejat acum 2 luni(cu o zi inainte de menstruatie), de atunci am avut 3 menstruatii, dar inainte ciclul menstrual era de 28-29 de zile si acum este de 27 de zile... Am facut si 2 teste de sarcina la 21 si 24 de zile, ambele negative. Simptome nu am. Exista posibilitatea unei sarcini?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Pur si simplu a aparut o modificare in statusul tau hormonal. Daca nu ai facut-o deja in ultimele doua luni, du-te neaparat la un consult ginecologic.

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata doar pentru ca de la 28-29 de zile s-a dus la 27! Si daca nu ai simptome, e si mai clar ca nu esti.

| Farcas a răspuns:

Exista, dar sansele sunt foarte slabe. E posibil sa ai ceva dereglari hormonale daca ti-a venit menstruatia de 3 ori. Du`te la ginecolog.De mult trebuia sa o faci! Atunci cand ti-ai inceput viata sexuala...

Sau ai facut`o asa de capul tau, fara sa te consulti inainte cu un medic?

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in tine, nu ai cum sa fi insarcinata

| gabitza_6878 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia n-ai cum sa fii insarcinata oh go on
cat despre schimbarea datei la care vine... n-are nici o legatura
se mai intampla sa vina si neregulat
stai linistitawinking

Răspuns utilizator avertizat