| Bublles a întrebat:

Am avut contact sexual protejat numai ca s-a rupt prezervativul și partenerul a ejaculat in mine. Imediat după o ora am luat pastila de a doua zi. Pot avea astăzi contact sexual protejat?

Răspuns Câştigător
| Andreea3278 a răspuns:

Buna! Da poți avea contact sexual nu mai sa te protejezi! Ai grija sa nu ei de prea multe ori pilula pe a 2 zi ai voie max 4 pe an! Vei avea dereglare hormonale sa nu te speri!

| Bublles explică (pentru Andreea3278):

Știu ca voi avea dereglare hormonală. E prima oară când iau și voiam sa știu dacă pot avea contac protejat fără sa se întâmple ceva.

| Andreea3278 a răspuns (pentru Bublles):

Nu se va intampla nimic stai linistită! Nu mai sa fie protejat partenerul!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece deja ti-ai administrarea pastila de a 2-a zi (cu folos sau inutil) din acest moment urmatoarele contacte sexuale pot fi NEprotejate si partenerul poate ejacula sperma in vagin fara nicio teama sau retinere. Sanatate!