| Cristall155 a întrebat:

Bună.
Am avut relaţie sexuală luna trecută, dupa aceea mi-a venit menstruaţia refulat. Luna aceasta imi intârzie menstruaţia deja a 3-a zi, care poate fi cauza? Sunt însarcinată? Poate fi din cauza stresului, pentru ca am fost cam stresata si enervata saptamana aceasta?
Mulţumesc ♥️

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Exista tulburari ale menstruatiei fara ca sa fie vorba de o sarcina la mijloc. Stresul, medicatia (daca ai luat vreo pastila, ceva) sau o simpla dereglare hormonala poate cauza o intarziere. E ok. Sa iti faci griji de la o saptamana sau mai mult, nu 3 zile. Deci nu iti face griji anticipat.

| Cristall155 explică (pentru GoldenZenith):

Mulţumesc mult.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Cristall155):

Cu placere!

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Dragă ai avut luna trecuta contact sexual? De atunci ai mai făcut sex? Dacă nu, si atunci ti-a venit ciclu e ok, totusi dat fiind că a trecut o lună de la ultimul contact, in loc să pui aici intrebarea, numai bine faci un test de sarcină si te asiguri?